Villarreal żegna się z Copa del Rey

0

Villarreal w spotkaniu rewanżowym półfinału Copa del Rey przegrał z FC Barceloną 3:1 przez co żółta łódź podwodna żegna się z tymi rozgrywkami. W pierwszym pojedynku również lepsza okazała się Barcelona, która przed własną publicznością wygrała 3:1. Łączny wynik 6:2 dla FC Barcelony dał drużynie pewny awans do finału.

Do dzisiejszego spotkania Villarreal podchodził dumny z historycznego udziału w półfinale Copa del Rey, mimo porażki w pierwszym spotkaniu drużyna miała szansę na uzyskanie korzystnego wyniku. Niestety spotkanie źle się dla nas zaczęło, już w 3 minucie Neymar dał prowadzenie gościom wykorzystując sytuację sam na sam. Jeszcze przed przerwą Jonathan dos Santos wyrównał wynik na 1:1, dzięki czemu drużyna prowadzona przez Marcelino Garcię schodziło do szatni z odrobiną szans na finał.

Po zmianie stron wydawało się, że Villarreal może jeszcze zacząć walkę o awans do finału, jednak w 65 minucie Pina sfaulował Neymara ostrym wejściem od tyłu zawodnika, co spowodowało że sędzia wyrzucił zawodnika boiska pokazując mu czerwoną kartkę. Po tej akcji grając w przewadze drużyna Barcelony zdołała trafić jeszcze dwukrotnie do bramki, najpierw w 73 minucie trafił Luis Suarez a w 88 minucie Neymar trafił na 3:1 przypieczętując awans Barcelony do finału rozgrywek.

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Musacchio, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Jonathan dos Santos, Pina, Trigueros (Moi Gómez, m. 74), Cheryshev (Campbell, m. 68); Uche (Giovani, m. 61), Vietto.

FC Barcelona: Ter Stegen; Montoya, Piqué, Mascherano (Rakitic, m. 75), Jordi Alba; Rafinha (Xavi, m. 64), Busquets (Mathieu, m. 41), Iniesta; Messi, Luis Suárez, Neymar.

Villarreal CF – FC Barcelona 1:3