Zapowiedź rewanżu półfinału Copa del Rey

0
Zapowiedź rewanżu półfinału Copa del Rey

Już dzisiaj o godzinie 20:00 odbędzie się rewanżowe spotkanie półfinału Copa del Rey, w którym Villarreal zmierzy się przed własną publicznością z FC Barceloną. W pierwszym pojedynku półfinałowym Barca zwyciężyła 3:1, jednak żółta łódź podwodna zapowiada, że nie złoży broni i będzie walczyła do samego końca o awans do finału.

11 lutego doszło do pierwszego spotkania półfinałowego, wtedy to po znacznie lepszej grze zwyciężyła Barcelona, Villarreal oprócz porażki 3:1 stracił dwóch graczy z powodu kontuzji. Po upływie trzech tygodni przychodzi czas na rewanż, w lepszej sytuacji jest Barcelona, jednak Villarreal zapowiada walkę do końca. Dla drużyny Marcelino Garcii sam udział w półfinale jest historycznym osiągnięciem dla klubu, jednak wielu zadaje sobie pytanie dlaczego od razu nie znaleźć się w finale. Do dzisiejszego spotkania obie ekipy przystąpią w dobrych nastrojach, tydzień temu jedna i druga ekipa wygrała swoje spotkania w rozgrywkach europejskich, Barca pokonała Manchester City 2:1 a Villarreal wygrał z Red Bull Salzburg 3:1 i awansował do kolejnej rundy. W weekend obie ekipy rozegrały spotkania ligowe, Barcelona pokonała pewnie Granadę 3:1 natomiast Villarreal po bardzo dobrym spotkaniu zremisował na wyjeździe z Realem Madryt 1:1, z tego remisu również cieszy się nasz dzisiejszy rywal, szczególnie że teraz po tym remisie Real Madryt ma tylko dwa punkty przewagi nad Barceloną w ligowej tabeli.

Spotkania przed własną publicznością nie pomagają zbyt wiele Villarrealowi, jeżeli chodzi o spotkania z FC Barceloną, drużyna przyjezdna wygrała cztery z pięciu ostatnich pojedynków rozegranych na El Madrigal, ostatnie wyniki prezentują się następująco:
Villarreal – FC Barcelona 0:1
Villarreal – FC Barcelona 2:3
Villarreal – FC Barcelona 0:0
Villarreal – FC Barcelona 0:1
Villarreal – FC Barcelona 1:4

Marcelino Garcia na dzisiejsze spotkanie powołał następujących zawodników:
Bramkarze: Asenjo, Juan Carlos. Bañuz.
Obrońcy: Mario, Jaume Costa, Musacchio, Eric Bailly, Víctor Ruiz, Dorado.
Pomocnicy: Pina, Jonathan dos Santos, Trigueros, Sergio Marcos, Campbell, Cheryshev, Moi Gómez.
Napastnicy: Vietto, Gerard Moreno, Uche, Giovani.

Nasz typ:
Villarreal CF – FC Barcelona 1:1

Dodaj komentarz