Copa del Rey: Villarreal awansuje do półfinału

0

Dzisiejszego wieczoru Villarreal rozegrał rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Copa del Rey z drużyną Getafe, które wygrał 1:0 po golu Gerarda Moreno, przypomnijmy, że przed tygodniem przed własną publicznością Villarreal wygrał 1:0, dlatego dzisiaj drużynie prowadzonej przez Marcelino Garcię brakowało na prawdę niewiele aby awansować do półfinału, gdzie wiadomo już że czekała tam FC Barcelona. Stawka tego spotkania dla Villarrealu była bardzo duża, awans do półfinału Copa del Rey maił być przecież pierwszym takim awansem w historii klubu, do tej pory żółta łódź najwyżej dotarła do ćwierćfinału, półfinału nigdy nie osiągając.

Do dzisiejszego spotkania mocno skoncentrowani zawodnicy Villarealu przystąpili z nowym graczem, Marcelino Garcia już od pierwszego gwizdka postanowił postawić na wypożyczonego z Arsenalu Londyn, Joela Campbella, który zagrał jako prawy wysunięty pomocnik. Jako pierwsi zagrożenie spowodowali gracze Getafe i już w 7 minucie Asenjo popisał się znakomitą interwencją, gdyby bramkarz Villarrealu nie przerwał zagrania w polu karnym, jeden z napastników Getafe mógł dać prowadzenie gospodarzom. Na odpowiedź żółtej łodzi podwodnej nie musieliśmy długo czekać, już dwie minuty później wbiegający w pole karne Uche mógł zdobyć gola, jednak zawodnik naciskany przez obrońcę przestrzelił ponad poprzeczką. Ta akcja to by było na tyle, jeżeli chodzi o pierwszą połowę, mała grupa kibiców zebranych na obiekcie nie zobaczyła do końca pierwszej części tego dosyć nudnego pojedynku żadnych akcji zagrażających bramkom obu ekip.

Do drugiej połowy obie ekipy przystąpiły bez żadnych zmian w składach. Do lekkiej kontrowersji doszło w 52 minucie, po rzucie rożnym wykonywanym przez graczy Villarrealu jeden z zawodników Getafe zagrał piłkę ręką w polu karnym, jednak sędzie nie zauważył tego zagrania. W 60 minucie Pedro Leon był bliski pokonania Asenjo, jednak bramkarz po raz kolejny pewnie interweniował. Marcelino Garcia w 62 minucie przeprowadził pierwszą zmianę za debiutującego Campbella na boisku wbiegł Denis Cheryshev. Sześć minut później zobaczyliśmy kolejną zmianę w ekipie Villarrealu, tym razem Giovani dos Santos zmienił Uche. Widać było, że Garcia nie zamierza się bronić i utrzymywać do końca wyniku 0:0, szczególnie że w przypadku straty gola, mogłoby dojść do dogrywki. Z minuty na minutę widać było coraz większe osłabienie obu ekip, w 78 minucie Garcia postanowił przeprowadzić ostatnią zmianę, Jovani Dos Santos zastąpił Trigueros. Kibice ledwo co obejrzeli tą zmianę a piętnaście sekund później zobaczyli gola swojej drużyny, po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Gerarda Moreno, ten minął bramkarza gospodarzy i skierował piłkę do pustej bramki, dając długo wyczekiwane prowadzenie Villarrealowi. Ten gol dał już praktycznie pewny awans drużynie Villarrealowi, szczególnie że Getafe przy tym wyniku potrzebował aż trzech goli aby awansować do kolejnej rundy. Po stracie gola, Getafe przestał istnieć na boisku, widać było że drużyna poddała się całkowicie i czekała na końcowy gwizdek sędziego. Ostatecznie kibice nie obejrzeli już żadnej ciekawej sytuacji, która mogłaby zmienić wynik spotkania.

Całe spotkanie toczyło się bardzo powoli, było bardzo nudne, jednak nas cieszy przede wszystkim awans Villarrealu do półfinału Copa del Rey, w którym podopieczni Marcelino Garcii zmierzą się z FC Barceloną. Jest to pierwszy w historii udział Villarrealu w półfinale tych rozgrywek, do tej pory drużyna żółtej łodzi podwodnej czterokrotnie zatrzymywała się na ćwierćfinale tych rozgrywek. Jednak przed tym historycznym udziałem w półfinale, Villarreal w najbliższy weekend zmierzy się w lidze w wyjazdowym spotkaniu z FC Barceloną.

Spotkania półfinałowe Copa del Rey zostaną rozegrane 11 lutego i 5 marca, pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na obiekcie Camp Nou natomiast rewanż Villarreal zagra przed własną publicznością. Jedno i drugie spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 20:00.

Getafe CF – Villarreal CF 0:1
0:1 Gerard Moreno 79′

Getafe: Jona; Arroyo, Velázquez, Alexis, Escudero; Pedro León (Álvaro Vázquez, m. 75), Álex Felip, Astray, Freddy (Sarabia, m. 65); Emi, Ivi (Sammir, m. 86).

Villarreal: Asenjo; Mario, Víctor Ruiz, Dorado, Rukavina; Campbell (Cheryshev, m. 62), Pina, Trigueros (Jonathan dos Santos, m. 77), Moi Gómez; Uche (Giovani, m. 67), Gerard Moreno.