Eric Bertrand Bailly graczem Villarreal CF

0
Eric Bailly graczem Villarreal CF

Espanyol i Villarreal CF osiągnęły porozumienie odnośnie transferu młodego obrońcy, Eric Bertrand Bailly dołączy do żółtej łodzi podwodnej za kwotę 5,7 miliona euro. Kluby negocjowały warunki transferu od początku tygodnia, ostatecznie doszły do porozumienia, a Eric Bertrand podpisał kontrakt z Villarrealem do czerwca 2020 roku.

Zawodnik Wybrzeża Kości Słoniowej dołączy do nowego klubu po rozgrywkach Pucharu Narodów Afryki, jak na razie w trzech meczach swojej reprezentacji na tym turnieju Bailly zagrał we wszystkich trzech spotkaniach, z powodu drobnego urazu musiał opuścić spotkanie z Kamerunem w 28 minucie, w swojej karierze mimo zaledwie dwudziestu lat rozegrał dla WKS już pięć spotkań.

Urodzony 12 kwietnia 1994 roku Eric Bertrand Bailly do Espanyolu trafił w 2011 roku do poprzedniego sezonu rozgrywał spotkania w rezerwach klubu, w obecnym sezonie rozegrał dla Espanyolu pięć spotkań, jednak Marcelino Garcia sądzi, że młody Bertrand może być idealnym zastępcą Gabriela Paulisty, który przeniósł się do Arsenalu Londyn. Mierzący 187 cm silnie zbudowany młody obrońca idealnie nadaje się jako środkowy obrońca, dobrze radzi sobie w walce o piłkę w powietrzu, jest szybki lubi pomagać drużynie w sytuacjach ofensywnych. Eric Bertrand w obecnym sezonie zagrał przeciwko Villarrealowi, w tym spotkaniu Espanyol zremisował 1:1.

Dodaj komentarz