Copa del Rey: zapowiedź pierwszego meczu półfinałowego

0
Copa del Rey: zapowiedź pierwszego meczu półfinałowego

Już w środę 11 lutego o godzinie 20:00 zobaczymy pierwszy pojedynek półfinału Copa del Rey, Villarreal zagra na wyjeździe z FC Barceloną. Dla drużyny Villarrealu będzie to pierwszy udział w półfinale tych rozgrywek w historii klubu, dotychczas żółta łódź najwyżej zagrała w ćwierćfinale, dlatego ten historyczny pojedynek będzie ważny dla całej drużyny, która na Camo Nou nie jedzie dostać po kościach a wywalczyć korzystny wynik przed rewanżem.

Dokładnie 10 dni przed spotkaniem obie drużyny spotkały się w lidze, 1 lutego FC Barcelona grając przed własną publicznością pokonała Villarreal 2:1, w tym spotkaniu żółta łódź podwodna dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, jednak ostatecznie przegrała 3:2. Do spotkaniu półfinałowego w roli faworyta przystępuje FC Barcelona, drużyna już niejednokrotnie wygrywała rozgrywki Pucharu Króla, jednak walka powinna mieć miejsce do ostatniej minuty spotkania rewanżowego.

Ciekawostkę, którą przytaczają serwisy sportowe jest fakt że Villarreal ostatni raz na wyjeździe podczas spotkania Copa del Rey przegrał w sezonie 2010/2011, wtedy to żółta łódź podwodna uległa Sevilli 3:0, od tej pory wszystkie spotkania wyjazdowe kończyły się wygraną lub remisem dla Villarrealu.

Do środowego spotkania obie ekipy przystępują po odniesieniu zwycięstw w spotkaniach ligowych rozegranych w ostatni weekend, Villarreal pokonał przed własną publicznością Granadę 2:0 natomiast FC Barcelona rozbiła na wyjeździe Atletico Bilbao 5:2. Dobre nastroje towarzyszące obu ekipom oraz mała dawka umiejętności w spotkaniu rozegranym 1 lutego może przynieść nam jutro fantastyczne widowisko.

Marcelino Garcia na środowe spotkanie powołał następującą listę zawodników:
Bramkarze: Asenjo, Juan Carlos.
Obrońcy: Mario, Rukavina, Jaume Costa, Víctor Ruiz, Dorado, Musacchio.
Pomocnicy: Bruno, Pina, Jonathan dos Santos, Trigueros, Cheryshev, Moi Gómez, Campbell.
Napastnicy: Vietto, Gerard Moreno, Giovani.

W składzie zabraknie trzech graczy, są nimi: Jokic, Adrián Marín i Uche. Cała ta trójka zmaga się z urazami.

Nasz typ:
FC Barcelona – Villarreal CF 1:1

fot. villarrealcf.es

Dodaj komentarz