Villarreal CF pokonuje Osasunę 3-1 po hattricku Moralesa i ponownym debiucie Marcelino!

0
Villarreal CF - CA Osasuna (3-1). Na fotografii autor hattricka Jose Luis Morales oraz Alex Baena. Źródło: ESPN.com.

Zespół Marcelino wraca na ścieżkę zwycięstwa na Estadio de la Cerámica dzięki hattrickowi Moralesa! Villarreal CF po zaciętym spotkaniu pokonał Osasunę (3-1) i dopisał arcyważne trzy punkty do ligowej tabeli.

José Luis Morales strzelił swojego pierwszego hat-tricka w La Liga i poprowadził żółtą łódź podwodną do bardzo ważnego zwycięstwa w ramach 14. kolejki ligowych zmagań. Dzięki tryumfowi Submarino przełamuje złą passę w domowych starciach z tym rywalem.

Villarreal CF – CA Osasuna (1. połowa)

El Submarino Amarillo wrócili do domowych starć (na Estadio de la Cerámica), aby przyjąć Osasunę podczas ligowego debiutu Marcelino Garcíi Torala w jego drugiej przygodzie w roli trenera Villarreal CF.

Gospodarze dobrze weszli w mecz, dominując w początkowej fazie pojedynku. Jednak to gości stworzyli sobie jako pierwsi dobrą okazję, jednak Filip uratował gospodarzy udaną interwencją po strzale Ante Budimira z bliskiej odległości.

Niedługo potem Villarreal odpowiedział strzałem Alfonso Pedrazy z prawego skrzydła. To była najlepsza okazja dla miejscowych w pierwszej fazie spotkanie, w końcówce Morales próbował jeszcze pokonać golkipera Osasuny strzałem głową, ale uderzył niecelnie.

W środkowej fazie pierwsze połowy Osasuna kilkukrotnie zmusiła Filipa do pokazania swoich bramkarskich umiejętności. Swoim kunsztem wykazał się szczególnie przy błyskotliwej akcji Rubéna Peñy, który w przytomny sposób wytrącił mu piłkę spod nóg.

Villarreal CF – CA Osasuna (2. połowa)

Zespół gości kontynuował dobrą grę po wznowieniu meczu, już w drugiej połowie, natomiast Submarino zachowali defensywną solidność. W 57. minucie spotkania gospodarze wyprowadzili skuteczny atak – udaną akcję przeprowadziła trójka Alex Baena, Gerard Moreno oraz Jose Luis Morales, a sfinalizował ją El Comandante.

Mając przewagę jednego gola, zespół Marcelino atakował wolne przestrzenie, szukając szybkich przejść za obroną gości z zamiarem zadania decydującego ciosu.

W 71. minucie spotkania było już 2-0, kiedy Morales przyjęciem piłki zgubił obrońcę Osasuny i pognał w kierunku bramki gości. Gdy wydawało się, że nieco stracił już kontrolę nad piłką wbiegając w pole karne, zachował jednak przytomność umysłu i techniczną podcinką po raz drugi pokonał bramkarza gości Herrerę.

Osasuna energicznie zareagowała na drugiego gola Villarreal, szybko zmniejszając przewagę po bramce Cateny po stałym fragmencie gry (2-1) – w 78. minucie strzałem głową pokonał on bramkarza gospodarzy.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 80. minucie po kontrataku rozpoczętym przez Baenę hattricka skompletował Morales. Do końca spotkania nie padły już bramki i Villarreal CF zgarnia bardzo ważne trzy punkty!