Villarreal CF pokonuje FC Zürich

Villarreal odniósł kolejne zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy, tym razem drużyna pewnie pokonała FC Zürich 4:1. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, już w szóstej minucie po składnej akcji całej drużyny mieliśmy wynik 1:0, Gerard Moreno po wbiegnięciu w pole karne minął bramkarza po czym podał piłkę co Caniego, który wbił piłkę do pustej bramki. Po zdobyciu tego gola drużyna Villarrealu nieco zwolniła tempo gdy, przed samym zakończeniem pierwszej połowy drużyna FC Zürich zdołała wyrównać wynik spotkania, po wykonaniu rzutu wolnego piłka trafiła w pole karne, tam Chikhaoui oddał strzał który po rykoszecie trafił pod nogi Schönbächlera, który będąc sam na sam pewnie pokonał Juana Carlosa.

Po zmianie stron, Villarreal się przebudził, widać było że trener zmotywował ponownie zawodników, w 57 minucie Espinosa otrzymał dokładne podanie w pole karne, po czym dograł piłkę do nadbiegającego Vietto, a ten bez problemu pokonał bramkarza gości. Po zdobyciu gola żółta łódź szybko trafiła na dobrą drogę do zwycięstwa, już w 60 minucie Bruno Soriano mocnym strzałem zza pola karnego z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości. Dzieła zniszczenia w 77 minucie dokonał Giovani dos Santos, zawodnik po rajdzie z piłką wpadł w pole karne i pokonał bezradnego bramkarza Zürich.

W drugim spotkaniu grupy A, Borussia M’gladbach  rozbił 5:0 Apollon Limassol, dzięki czemu awansował na drugą pozycję w grupie. Na pierwszym miejscu z dorobkiem siedmiu punktów pozostaje Villarreal, który już 6 listopada w spotkaniu fazy rewanżowej zmierzy się z FC Zürich. Czwarta kolejka może wyłonić drużyny, które zapewnią sobie awans z grupy. Przed tym spotkaniem drużynę prowadzoną przez Marceloni Garcię czekają dwa trudne spotknia ligowe, najpierw drużyna zagra na wyjeździe z Sevillą a następnie przed własną publicznością z Valencią.

Villarreal CF: Juan Carlos; Mario, Gabriel, Víctor Ruiz, Adrián Marín; Espinosa, Jonathan dos Santos, Bruno (Pina, m. 68), Cani (Cheryshev, m. 72); Vietto (Giovani, m. 65), Gerard Moreno.

FC Zürich: Da Costa; Koch, Nef, Djimsiti (Elvedi, m. 83); Buff, Kukeli, Yapi, Schönbächler (F. Rodríguez, m. 73), Chiumento; Chikhaoui,  Chermiti (Etoundi, m. 74).

Villarreal CF – FC Zürich 4:1