Villarreal kontynuuje passę zwycięstw i pieczętuje awans do kolejnej rundy Ligi Europy! Gospodarze ograli Panathinaikos 3-2.

0
Villarreal pokonuje Panathinaikos 3-2 w Lidze Europy

Villarreal pod wodzą Marcelino wygrywa już w Pucharze, La Liga i Lidze Europy. Miejscowi pokonali Panathinaikos Ateny 3-2 po emocjonującym meczu. Zespół żółtej łodzi podwodnej prowadził już z Grekami 3-0, jednak przyjezdni zdołali jeszcze zagrozić gospodarzom strzelając dwa gole. Gospodarze jednak dowieźli zwycięstwo i tym samym awansowali do następnej rundy Ligi Europy!

Po smaku zwycięstwa w Copa del Rey i w rozgrywkach ligowych przyszła kolej na Ligę Europy. W swoim 4. spotkaniu w ramach rozgrywek grupowych (grupa F) Villarreal przyjął Panathinaikos ze świadomością, że przy porażce Maccabi Haifa zwycięstwo gospodarzy zapewni im awans do rundy pucharowej.

Villarreal CF – Panathinaikos (1. połowa)

Drużyna Marcelino weszła w mecz z werwą. Już w pierwszych minutach spotkania Villarreal stworzył dwie dobre okazje na otwarcie wyniku. Główka Comesañy, która o włos minęła bramkę, i wymuszony przez Álexa Baene błąd Brignoliego, który był bliski utraty piłki we własnym polu karnym.

W miarę upływu minut grecka drużyna powoli się rozkręcała i zaczęła dochodzić do głosu. W tej fazie meczu najlepszą okazję dla Panathinaikosu stworzył Rubén Perez mocnym uderzeniem z krawędzi pola karnego, które jednak zatrzymał Pepe Reina.

W 29. minucie spotkania Ilias i Baena zapoczątkowali akcję, w efekcie czego ten drugi otworzył wynik spotkania i Villarreal wyszedł na prowadzenie 1-0.

Bramka dodała pewności drużynie Marcelino. El Submarino Amarillo będące wyraźnie na fali wznoszącej skrzętnie wykorzystało ten okres dobrej gry i już po kolejnych pięciu minutach prowadził 2-0, a na listę strzelców wpisał się Santi Comesaña po asyście Moralesa.

Villarreal CF – Panathinaikos (2. połowa)

Jeszcze na dobre nie rozpoczęła się druga połowa, a gospodarze zadali kolejny cios (3-0) – tym razem Morales wpisał się na listę strzelców, korzystając z asysty Álexa Baeny. Dla El Comendante była to już 6. bramka w trzech ostatnich spotkaniach.

W 66. minucie spotkania Panathinaikos zmniejszył stratę po rzucie karnym (faul Baeny) – co prawda Ioannidis nie wykorzystał jedenastki, jednak piła odbita od wykonawcy trafiła do Palaciosa, który nie dał szans Pepe Reinie i zrobiła się 3-1.

Gol dodał otuchy Grekom, którzy po strzeleniu kontaktowego gola natarli z większym animuszem tworząc sobie kilka ciekawych okazji pod bramką gospodarzy. Ich starania zostały nagrodzone golem Ioannidisa, a na tablicy wyników pojawiło się nerwowe 3-2.

W samej końcówce spotkania Panathinaikos miał szansę na zdobycie wyrównującego gola na Estadio de la Cerámica, jednak ostatecznie to gospodarze tryumfowali.

Liga Europy 23-24 - tabela grupy F

Villarreal CF – Panathinaikos (składy i statystyki)

Villarreal CF: Reina – Foyth (A. Alti, 78′), R. Albiol (Gabbia, 46′), J. Cuenca, Alberto M. – I. Akhomach, Parejo, Santi C. V., M. Trigueros (A. Pedraza, 78′) – Álex B. (Gerard, 68′), Jose Morales (Brereton Díaz, 68′)

Panathinaikos FC: Brignoli – Vagiannidis, Schenkeveld, Willian Arao, Mladenovic (Juankar, 87′) – Pérez, Bernard (Duricic, 60′), Cerin (Vilhena, 75′) – Cantalapiedra, Sporar (Ioannidis, 60′), Palacios (Mancini, 87′)

Villarreal CF - Panathinaikos (3-2) - składy