LE: Villarreal – Sevilla: zapowiedź

0
LE: Villarreal - Sevilla: zapowiedź

Już dzisiaj o godzinie 21:00 dojdzie do pierwszego pojedynku 1/8 Finału Ligi Europy, Villarreal – Sevilla, będzie to „bratobójczy” pojedynek, spotkają się ze sobą dwie hiszpańskie drużyny. Traf chciał, że właśnie w tej rundzie natrafiły na siebie dwie drużyny z tego samego kraju, będzie to z jednej strony plus, że drużynie nie będą musiały daleko podróżować. Jako, że drużyny z sezonu na sezon rozgrywają ze sobą spotkania, będzie to bardzo wyrównany pojedynek.

Nie mamy co sprawdzać formy obu drużyn w lidze hiszpańskiej, jako że różnie to bywa z nastawieniem i składami na spotkania ligowe a na spotkania ligi europy. Sevilla w fazie grupowej zmierzyła się z drużynami takimi jak: Feyenoord, Rijeka, Standard Liege, wygrała 3 spotkania, 2 zremisowała i 1 przegrała. Podobny bilans meczów uzyskał Villarreal, z tym że żółta łódź podwodna za rywali miała Borussię Monchengladbach, Zurich i Apollon.

Po wyjściu z grupy Villarreal zmierzył się w 1/16 finału Ligi Europy z drużyną Red Bull Salzburg, po dwóch ciężkich meczach ostatecznie wygraliśmy 5:2, jednak rywal zasługuje na pochwałę, za dwa dobre spotkania.

Drużyna Sevilli w 1/16 spotkała się z naszym rywalem grupowym a więc drużyną Borussia Monchengladbach. W pierwszym spotkaniu Sevilla zdołała wygrać 1:0, w rewanżu po bardzo emocjonującym pojedynku, również hiszpańska drużyna wyszła zwycięsko, tym razem Sevilla pokonała Borussię 3:2.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Europy przyniosło duże emocje, wśród par znalazły się dwa pojedynku wewnątrz krajowe, oczywiście mowa o Villarreal – Sevilla, natomiast drugi pojedynek to Fiorentina – AS Roma.

Trener Villarrealu, Marcelino Garcia nie skorzysta z nadal kontuzjowanych trzech graczy, takich jak: Bojan Jokic, Adrián Marín i Bruno, za kartki pauzuje Tomás Pina. Nie wiadomo czy do składu powrócą Dos Santos i Bailly, któzy zmagają sięz drobnymi urazami.

W drużynie Sevilli nie ma większych zmartwień kadrowych, dodatkowo po składu po zawieszeniu za kartki powraca Carriço.

Nasz typ:
Villarreal – Sevilla 1:0

fot. villarrealcf.es

Dodaj komentarz