Villarreal awansował do 1/8 finału Ligi Europy

0

Villarreal pokonał w spotkaniu rewanżowym Red Bull Salzburg 3:1, dzięki czemu żółta łódź podwodna awansowała do 1/8 finału Ligi Europy, wygrywając w dwumeczu 5:2. Mimo iż to Salzburg jako pierwszy wyszedł na prowadzenie drużyna Villarrealu zdołała odrobić straty, dwa gola zdobył Luciano Vietto, jednego gola dorzucił Giovani dos Santos.

Początek spotkania od razu pokazał, że Salzburg liczy jedynie na zwycięstwo, gospodarze z nieco większa przewagą przy piłce budowali powoli akcje. Z minuty na minutę Villarreal powoli wchodził do gry, w 12 minucie to właśnie Villarreal wypracował sobie pierwszą akcję zakończoną strzałem, jednak niecelnym. Niestety w 18 minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał, który od razu wpadł do siatki, Sabitzer zagrał do Marco Djuricina a ten pokonał Asenjo. Po stracie tego gola, to Villarreal znalazł się w gorszej sytuacji, która oznaczała odpadnięcie żółtej łodzi podwodnej z Ligi Europy. Mimo tej straconej bramki, dopiero w 30 minucie Villarreal zagroził bramce gospodarzy, Cheryshev dograł do Vietto, jednak strzał głową młodego Argentyńczyka przeleciał nad poprzeczką. Co się nie udało w tej akcji udało się cztery minuty później, Luciano Vietto zdołał wyrównać wynik spotkania dokładnie w 34 minucie, wykorzystując podanie od Jonathana dos Santosa tym razem oddając strzał głową kieruje piłkę do siatki. Ten gol znacznie odwrócił losy spotkania, teraz żółta łódź podwodna była ekipą, która przy tym wyniku awansuje do kolejnej rundy. Ten gol był ostatnią groźną akcją jaką zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w tej połowie.

Po zmianie stron gra zaczęła przypominać początek pierwszej połowy kiedy to drużyny dopiero co się poznawały, na pierwszą akcję podbramkową musieliśmy poczekać do 55 minuty, wtedy to Luciano Vietto oddał silny strzał, jednak trafił on wprost w środek bramki, co nie sprawiło żadnych problemów bramkarzowi. Podobną akcję cztery minuty później przeprowadzili gospodarze, Naby Keita oddał silny strzał, który podobnie jak w przypadku Vietto trafił w sam środek bramki. Z minuty na minutę gospodarze coraz pewnie poczynali sobie na boisku o czym mówiło kilka groźnych akcji, dwukrotnie szczęścia próbował Jonathan Soriano, jednak na nasze szczęście nieskutecznie. Mimo iż cały czas atakował Salzburg to drużyna Villarrealu była takim cichym kontra-atakującym, który raz na kilka minut próbował odgryźć się gospodarzom. W 76 minucie to się opłaciło, Villarreal przeprowadził składną akcję, Jonathan dos Santos zagrał do Luciano Vietto a ten podwyższył wynik na 2:1 dla żółtej łodzi podwodnej, to już druga akcja tych zawodników w tym meczu, przy pierwszym golu również asystował Jonathan dos Santos a trafiał do siatki Vietto. Ten gol wprowadził wiele zamieszania w szeregach Salzburga co szybko wykorzystał Villarreal, w 79 minucie Vietto dograł do Giovani dos Santosa, a ten podwyższył na 3:1 !!! To oznaczało że Villarrealu już praktycznie był dwoma nogami w 1/8 finału Ligi europy. To samo odczuł Marcelino Garcia, który w 81 minucie pozwolił odpocząć już Luciano Vietto, który odegrał kawał roboty dla naszej drużyny, w jego miejscu na boisku pojawił się Moises Gomez. Do końca spotkania nie zobaczyliśmy już żadnych groźnych akcji, drużyna Salzburga widać było że pogodziła się z odpadnięciem z rozgrywek Ligi Europy natomiast Villarreal na spokojnie kontrolował ostatnie minuty tego rewanżu.

Za tą wygraną musimy podziękować drużynie, która mimo ciężkiego rywala, który dominował często w tym spotkaniu, dali z siebie wszystko i pokonali przeciwnika 3:1. Po raz kolejny swoimi zdolnościami błysnął Luciano Vietto, który dwukrotnie trafił do siatki przeciwnika oraz zaliczył jedną asystę.

Wszyscy cieszymy się tym awansem, teraz czekamy na jutrzejsze losowanie par 1/8 finału Ligi Europy, poznamy drużynę z którą w tej rundzie zmierzy się żółta łódź podwodna.

Red Bull Salzburg – Villarreal CF 1:3 (1:1)
1:0 Djuricin 18′
1:1 Luciano Vietto 34′
1:2 Luciano Vietto 76′
1:3 Giovani dos Santos 79′

FC Salzburg: Gulácsi; Schwegler, André Ramalho, Hinteregger, Ulmer; Minamino (Felipe Pires, m. 46), Keita, Laimer (Bruno, m. 69), Sabitzer; Djuricin (Berisha, m. 83), Jonathan Soriano.

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Musacchio, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Jonathan dos Santos, Pina (Campbell, m. 86), Trigueros, Cheryshev; Uche (Giovani, m. 68), Vietto (Moi Gómez, m. 80).