Villarreal - FC Salzburg w 1/16 finału Ligi Europy

W swoim pierwszym spotkaniu 1/16 Finału Ligi Europy, Villarreal pokonał przed własną publicznością Red Bull Salzburg 2:1. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień na obiekcie przeciwnika. Spotkanie było rozegrane na wysokim poziomie, trzymało w napięciu już od samego początku, a wymiana ciosów trwała całe 90 minut.

Pierwszą groźną akcję przeprowadził Villarreal, silny strzał oddał Trigueros, jednak bramkarz gości pewnie wybronił uderzenie. Później spotkanie nam się rozkręciło na dobre, najpierw duet Djuricin i Ramalho próbowali stworzyć groźną akcję, jednak Asenjo przerwał dośrodkowanie a chwilę później po raz kolejny Asenjo musiał interweniować po uderzeniu Soriano. Mimo groźny ataków Salzburga to Villarreal pierwszy wyszedł na prowadzenie, Vietto zagrał do Uche a ten bez wahania skierował piłkę do pustej bramki. Do przerwy nie zobaczyliśmy już goli, jednak wiadomo było że to spotkanie na jednej bramce się nie skończy.

Po zmianie stron goście szybko wyrównali, w 48 minucie w polu karnym Rui sfaulował Jonathan Soriano, a sam poszkodowany pewnie zamienił jedenastkę na gola. Villarreal szybko podniósł się po stracie gola i nadal zaczął atakować co w 53 minucie skończyło się golem, po składnej akcji Vietto z Cheryshevem, ten drugi oddał silny strzał wolejem nie dając szans bramkarzowi gości.

To był już ostatni gol w tym spotkaniu, teraz czeka nas emocjonujący rewanż na boisku rywala już za tydzień, drużyna Salzburga dzięki strzelonej bramce na boisku Villarrealu nie jest na straconej pozycji, tak na prawdę drużynie Red Bull wystarczy zwycięstwo 1:0 przed własną publicznością aby awansować do kolejnej rundy. Mało kto wierzy, że rewanż skończy się na jednym golu, dlatego już za tydzień czeka nas kolejne spotkanie pełne emocji.

Przed rewanżem 1/16 finału Ligi europy, drużyna Villarrealu zagra 22 lutego spotkanie ligowe przed własną publicznością, rywalem będzie SD Eibar.

Villarreal CF – Red Bull Salzburg 2:1