Villarreal pokonuje Celtę Vigo 4:1

0

Wszyscy zgromadzenia na El Madrigal oczekiwali od drużyny Villarrealu zwycięstwa nad Celtą Vigo, drużyna prowadzona przez Marcelino Garcię nie zawiodła, pokonując dzisiejszego przeciwnika 4:1, chociaż w pierwszej połowie gra żółtej łodzi podwodnej zostawiała wiele do życzenia.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się spokojnie, chociaż już w 8 minucie Gerard Moreno otrzymał piłkę w polu karnym, jednak strzał zawodnika powędrował w sam środek bramki nie sprawiając problemów bramkarzowi gości. Od tego momentu gra toczyła się w środkowej części boiska, a kibice na trybunach z niecierpliwością oczekiwali gola. Czekać było warto, w 41 minucie Giovani Dos Santos przejął w środkowej części boiska piłkę od Moreno po czym fantastycznym rajdem w kierunku bramki znalazł się w sytuacji sam na sam, nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. Wydawało się, że Villarreal z wynikiem 1:0 zejdzie do szatni, jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Musacchio. Z rzutu rożnego dograł w pole karne Gomez tam najwyżej wyskoczył Musacchio i skierował piłkę do siatki. Po tym golu sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy i zawodnicy Marcelino Garcii ze spokojem mogli przejść do szatni.

Mimo dość ospałej gry w pierwszej połowie drużyna Villarrealu grając konsekwentną piłkę doczekała się gola, na dodatek po tej stracie Celta Vigo przyspała co kosztowało ją stratą drugiego gola.

Do drugiej połowy Villarreal przystąpił z jedną zmianą, w miejsce Giovaniego Dos Santosa wbiegł Luciano Vietto. Mimo tej zmiany to Celta jako pierwsza po zmianie stron zdołała zdobyć gola, w 50 minucie Asenjo został pokonany przez Fernandeza, do którego piłka trafiła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Z minuty na minutę Villarreal starał uspokoić grę na boisku, dodatkowo Marcelino Garcia przeprowadził kolejne zmiany najpierw w 61 minucie Cheryshev zastąpił Gomeza a w 72 minucie Gaspar zastąpił Campbella. Chwilę po przeprowadzeniu drugiej ostatniej zmiany kibice doczekali się kolejnej zmiany, w 74 minucie do siatki trafił znakomity Luciano Vietto. W tej sytuacji do Argentyńczyka zagrał Pina, młody Vietto przyjął piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza Celty. Jeżeli ktoś myślał, że wynik 3:1 zakończy to spotkanie, był w błędzie, w 84 minucie Gerard Moreno trafił na 4:1 a kolejny raz asystę w tym meczu zaliczył Pina. Po raz kolejny Pina zaliczył dokładne podanie, tym razem podał piłkę między dwóch obrońców, przejął ją Moreno i pokonał bezradnego bramkarza gości. To trafienie było ostatnim w tym spotkaniu a Villarreal, mógł cieszyć się z kompletu punktów.

Dzięki tej wygranej Villarreal odgryzł się za środową porażkę z FC Barceloną w półfinale Copa del Rey, oraz umocnił się na szóstej pozycji zwiększając przewagę nad siódmą Malagą do siedmiu punktów oraz zbliżając się do piątej Sevilli na jeden punkt. A już w czwartek Villarreal czeka pierwszy pojedynek w 1/8 finału Ligi Europy, w którym przeciwnikiem będzie Sevilla.

Villarreal CF – Celta Vigo 4:1 (2:0)
1:0 Giovani dos Santos 41′
2:0 Musacchio 45+1′
2:1 Fernandez 50′
3:1 Luciano Vietto 74′
4:1 Gerard Moreno 84′