Villarreal pokonuje Getafe 2:1

Villarreal odniósł cenne zwycięstwo nad drużyną Getafe CF 2:1, do przerwy po golach Mario Gaspara i Gerarda Moreno żółta łódź podwodna prowadziła 2:0, po przerwie Getafe zdołał strzelić jednego gola, jednak ostatecznie to My mogliśmy się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Przed pierwsze piętnaście minut spotkania dominowali goście, którzy mieli trzy bardzo dobre sytuacji do wyjścia na prowadzenie, kolejny kwadrans spowodował wyrównanie gry, jednak Villarreal nie potrafił sobie stworzyć sytuacji bramkowej. Przełomowy moment przyszedł w 38 minucie, Luciano Vietto zagrał dokładnie do Mario Gaspara a ten pewnie pokonał bramkarza gości. Vietto znalazł uliczkę w polu karnym, w którym wbiegł Gaspar, ta sytuacja mogła wszystkim się bardzo podobać. Zaledwie cztery minuty później kibice Villarrealu cieszyli się z kolejnego gola, Cheryshev zagrał do Gerard Moreno a ten wpakował piłkę do siatki. W pierwszej połowie Getafe mogło otrzymać rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Gabriela Pauliste jednak sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie zagrania.

Po zmianie stron zobaczyliśmy wyrównany mecz, w 60 minucie Lacen silnym strzałem zza pola karnego zdołał strzelić gola dla Getafe, który jak się okazało był ostatnim golem w tym spotkaniu. Do końca spotkanie obie ekipy miały kilka akcji podbramkowych, jednak mecz ostatecznie skończył się wygraną 2:1 dla Villarrealu. Dzięki tej wygranej Villarreal zbliżył się do drużyn wyżej notowanych, Sevilla, Malaga oraz Celta Vigo przegrały swoje mecze dlatego też do piątej Sevilli mamy stratę pięciu punktów.

Już 27 listopada Villarreal zmierzy się z Borussią M’gladbach w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Europy a 30 listopada Villarreal zagra na wyjeździe z beniaminkiem, drużyną Cordoba CF.

Villarreal CF – Getafe CF 2:1 (2:0)
1-0 Mario Gaspar 38′
2-0 Gerard Moreno 42′
1-2 Lacen 60′

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Gabriel, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Moi Gómez, Pina, Trigueros (Jonathan dos Santos, 73’), Cheryshev (Cani, 68’); Vietto, Gerard Moreno (Uche, 78’).

Getafe CF: Guaita; Arroyo, Naldo, Velázquez, Escudero; Yoda, Lacen, Juan Rodríguez (Míchel, 63’), Freddy (Babá, 68’), Sarabia (Sammir, 60’); Lafita.