Villarreal przegrywa derby z Valencią

0

Pomimo dobrej gry, Villarreal przegrał w derbach z Valencią 1:3, dla drużyny przyjezdnej było to przełamanie po sześciu spotkaniach bez wygranej nad Villarrealem. Początek dla Villarrealu był bolesny, już w 6 minucie po niefortunnej interwencji Triguerosa zobaczyliśmy bramkę samobójczą. Drugi gol dla nietoperzy padł w 63 minucie, po rzucie rożnym piłka wróciła do Piattiego, który dokładnie dograł w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Mustafi i Villarreal przegrywał już 2:0. Po kolejnym rzucie rożnym w 72 minucie ponownie piłka trafiła do Mustafiego, tym razem zawodnik strzałem w róg bramki podwyższył na 3:0. Honorowego gola dla żółtej łodzi podwodnej w 87 minucie zdobył Trigueros, zawodnik otrzymał piłkę od Moreno i pewnie pokonał bramkarza gości.

Dla Villarrealu była to druga porażka z rzędu, przed tygodniem podopieczni Marcelino Garcii przegrali z Sevillą 2:1. Po tych dwóch porażkach drużyna spadła na ósmą pozycję, do czwartego miejsca gwarantującego udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Villarreal traci już osiem punktów. Już w czwartek Villareal zmierzy się w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy z FC Zürich, w przypadku korzystnego wyniku drużyna zapewni sobie awans do kolejnej rundy. Kolejne spotkanie ligowe Villarreal rozegra 9 listopada na wyjeździe z drużyną Espanyol Barcelona.

Villarreal CF – Valencia CF 1:3 (0:1)
0-1, Trigueros 6′ (sam.)
0-2, Mustafi 63′
0-3, Mustafi 72′
1-3, Trigueros 87′

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Gabriel, Dorado, Jaume Costa; Moi Gómez (Jonathan dos Santos, 60’), Bruno, Trigueros, Cheryshev; Giovani (Vietto, 64’), Uche (Gerard Moreno, 70’).

Valencia CF: Diego Alves; Barragán, Otamendi, Mustafi, Gayà; Feghouli (Carles Gil, 77’), Andrés Gomes, Javi Fuego, Piatti; Rodrigo (De Paul, 86’) y Alcácer (Negredo, 78’).