Villarreal przegrywa z FC Zürich

1

Villarreal poniósł pierwszą porażkę w fazie grupowej Ligi Europy, drużyna hiszpańska przegrała z FC Zürich 3:2, przez co spadła na drugą pozycję w lidze. W drugim meczu grupy A, Borussia M’gladbach pokonała Apollon Limassol 2:0 dzięki czemu niemiecka ekipa jest obecnie liderem grupy, a już w następnej kolejce zobaczymy emocjonujące spotkanie Villarreal CF – Borussia M’gladbach.

Do wczorajszego spotkania Villarreal przystępował w osłabieniu dlatego wielu zastanawiało się jak skończy się to spotkanie, kibice obejrzeli pięć goli jednak to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej 3:2. Wszystkie gole padły w zaledwie dziesięć minut, pierwszego gola w 18 minucie zdobył Pina a zaledwie dwie minuty później wyrównał Etoundi. W 24 minucie po raz kolejny Villarreal wyszedł na prowadzenie po golu Gerarda Moreno, minutę później wyrównał Buff a w 28 minucie prowadzenie drużynie z Zurychu dał Chikhaoui. Mimo dużej przewagi i wielu szans Villarreal nie zdołal wyrównać co skończyło się porażką i skomplikowaną sytuacją w grupie, teraz czeka nas bardzo ciężkie spotkanie z Borussią i ten pojedynek może wyłonić pierwszą drużynę, która zapewni sobie awans do kolejnej rundy.

Porażka z FC Zürich było już trzecią porażką z rzędu dla Villarrealu, w lidze drużyna zanotowała porażkę z Sevillą i Valencią a teraz również ze szwajcarskim rywalem. Już 9 listopada Marcelino Garcia będzie chciał się zrehabilitować, będzie na to szansa w wyjazdowym spotkaniu z Espanyolem Barcelona.

FC Zürich: Da Costa; Elvedi,, Nef, Djimsiti; Rodríguez (M. Brunner, m. 82), Kukeli, Yapi, Schönbächler; Chikhaoui, Buff (Rossini, m. 70) y Etoundi (Chermiti, m. 53).

Villarreal CF: Juan Carlos; Rukavina, Gabriel, Víctor Ruiz, Adrián Marín; Espinosa (Cheryshev, m. 68), Jonathan dos Santos, Pina (Bruno, m. 64), Moi Gómez (Vietto, m. 58); Giovani, Gerard Moreno.

Gole: 0-1. Min. 18: Pina. 1-1. Min. 20: Etoundi. 1-2. Min. 24: Gerard Moreno. 2-2. Min. 25: Buff. 3-2. Min. 28: Chikhaoui.