Espanyol Barcelona – Villarreal: zapowiedź

0
Espanyol Barcelona - Villarreal: zapowiedź

Po dwóch porażkach z rzędu drużyna Villarrealu będzie chciała się zrehabilitować w spotkaniu wyjazdowym z Espanyolem Barcelona. W niedzielę o godzinie 17:00 na stadionie Estadi Cornellà-El Prat, żółta łódź podwodna będzie szukała okazji do zwycięstwa, szczególnie że dwa ostatnie mecze pomiędzy Espanyolem a Villarrealem należały właśnie do Nas.

Po raz ostatni Villarreal spotkał się z Espanyolem 24 lutego 2014 roku, wtedy to na wyjeździe wygraliśmy 2:1, wcześniej również wygraliśmy 2:1, przed własną publicznością 26 września 2013 roku. Patrząc na ostatnie sześć spotkań z Espanyolem mamy dużą przewagę, nie przegraliśmy żadnego z meczów, wygraliśmy cztery spotkania, remisując dwa. Oczywiście statystyki nigdy nie dają pewności wygranej, jednak mocno zmotywowany Villarreal chce ponowni wrócić na dobrą drogę prowadzącą do rozgrywek europejskich, teraz jest szansa tuż przed przerwą na gry reprezentacyjne.
Oto wyniki ostatnich pojedynków Espanyol Barcelona – Villarreal:
Espanyol – Villarreal 1:2
Villarreal – Espanyol 2:1
Villarreal – Espanyol 0:0
Espanyol – Villarreal 0:0
Espanyol – Villarreal 0:1
Villarreal – Espanyol 4:0

Sytuacja Espanyolu jest unormowana, drużyna zajmuje obecnie 13 pozycję w lidze mając na koncie 10 punktów, jednak w ostatnim czasie drużyna zanotowała dwie porażki i remis co na pewno nie cieszy kibiców, jeżeli chodzi o Villarreal, drużyna wygrała dwa spotkania co podniosło morale w szatni i na trybunach, jednak po tych wygranych żółta łódź przegrała dwa mecze co szybko obniżyło morale, dodatkowo w czwartek Villarreal przegrał wyjazdowe spotkanie Ligi europy z FC Zurich. Przed własną publicznością Espanyolem w obecnym sezonie rozegrał pięć spotkań, dwa z nich wygrał, dwa razy zremisował i przegrał tylko jedno spotkanie, takim samym bilansem może pochwalić się Villarreal w spotkaniach wyjazdowych, tylko raz drużyna przegrała na wyjeździe. Takie statystyki powodują, że spotkanie niedzielne będzie bardzo emocjonujące, każda ze stron będzie chciała uzyskać komplet punktów.

Drużyna Espanyolu z powodu problemów finansowych musiała sprzedać kilku dobrych graczy, jednak mimo to drużyna jest mocną ekipą z którą wiele drużyn ma problemy. Espanyol ma w swoim składzie kilku utalentowanych graczy takich jak Stuani, Sergio Garcia i Felipe Caicedo.

Marcelino Garcia Toral podał dzisiaj listę zawodników, których powołał na spotkanie przeciwko Espanyol, oto powołani gracze:
Bramkarze: Asenjo, Juan Carlos.
Obrońcy: Mario, Rukavina, Jaume Costa, Víctor Ruiz, Gabriel, Dorado.
Pomocnicy: Bruno, Trigueros, Jonathan dos Santos, Pina, Moi Gómez, Cheryshev.
Napastnicy: Giovani, Uche, Gerard Moreno, Vietto.

Nasz typ:
Espanyol Barcelona – Villarreal 1:3

fot. villaarrealcf.es

Dodaj komentarz