Villarreal – Granada: zapowiedź

0
Villarreal - Granada: zapowiedź

W sobotni wieczór Villarreal zmierzy się przed własną publicznością z Granadą CF, będzie to spotkanie 22 kolejki La Liga, w której żółta łódź podwodna będzie chciała podnieść się po porażce z FC Barceloną 3:2. W poprzednim spotkaniu z Granadą padł bezbramkowy remis, dlatego podopieczni Marcelino Garcii będą chcieli tym razem odnieść zwycięstwo.

Jak już wspominaliśmy ostatnie spotkanie z Granadą zakończyło się bezbramkowym remisem, jeżeli spojrzymy na ostatnie sześć spotkań również jest tu remisowo, dwukrotnie wygrywał Villarreal, dwukrotnie Granada oraz dwukrotnie padł wynik remisowy. Po raz ostatni Villarreakl pokonał Granadę w październiku 2013 roku, wtedy to żółta łódź podwodna grając na własnym stadionie wygrała pewnie 3:0, gole wtedy zdobyli Giovani dos Santos, Pina oraz Bruno. Oto lista ostatnich sześciu spotkań Villarrealu z Granadą:
Granada – Villarreal 0:0
Granada – Villarreal 2:0
Villarreal – Granada 3:0
Villarreal – Granada 1:1
Villarreal – Granada 3:1
Granada – Villarreal 1:0

Jeżeli popatrzymy na spotkania ligowe, tutaj o wiele lepiej radzi sobie Villarreal, który porażką z Barceloną przerwał wspaniałą passę bez porażki od 2 listopada, dotychczas po rozegraniu 21 kolejek, żółta łódź podwodna ma na swoim koncie 38 punktów, z czego 21 zdobytych przed własną publicznością. Drużyna Granady do tej pory uzbierała 18 punktów, na wyjeździe zdobywając 7 punktów. W obecnym sezonie Granada mało strzela a dużo traci, tak można podsumować bilans bramowy, jak na razie drużyna Granady zdobyła zaledwie 14 goli tracąc przy tym 33, w przypadku Villarrealu są to 35 zdobyte gole przy 20 straconych. W dzisiejszym spotkaniu staną na przeciw siebie drużyny z całkiem innymi celami, Villarreal walczy o rozgrywki europejski natomiast Granada walczy przed spadkiem i jak na razie marnie im to wychodzi, drużyna zajmuje 18 pozycje w lidze. Oto ostatnie spotkania obu ekip w lidze.

Ostatnie 5 spotkań Villarrealu:
FC Barcelona – Villarreal 3:2
Villarreal – Levante 1:0
Villarreal – Athletic Bilbao 2:0
Malaga – Villarreal 1:1
Elche – Villarreal 2:2

Ostatnie 5 spotkań Granady:
Granada – Elche 1:0
Deportivo La Coruna – Granada 2:2
Atletico – Madryt – Granada 2:0
Granada – Real Sociedad 1:1
Cordoba – Granada 2:0

Do dzisiejszego spotkania Villarreal przystąpi bez trzech kontuzjowanych zawodników, są nimi: Jokic, Adrián Marín i Pina, Marcelino Garcia powołał na spotkanie następującą listę zawodników:
Bramkarze: Asenjo, Juan Carlos.
Obrońcy: Mario, Rukavina, Jaume Costa, Víctor Ruiz, Dorado, Musacchio.
Pomocnicy: Bruno, Trigueros, Jonathan dos Santos, Campbell, Cheryshev, Moi Gómez.
Napastnicy: Uche, Vietto, Gerard, Giovani.

Nasz typ:
Villarreal – Granada 2:0

fot. villarrealcf.es

Dodaj komentarz