Villarreal pokonuje Granadę 2:0

0

Zgodnie z oczekiwaniami, Villarreal CF pokonał przed własną publicznością Granadę CF 2:0 po golach Musacchio i Gerarda Moreno. Do spotkania żółta łódź podwodna przystępowała w roli faworyta co widać było już od pierwszych minut spotkania. Mimo przerwania fantastycznej passy bez porażki w ostatni weekend kiedy to Barcelona zdołała pokonać Villarreal 3:2 kibice nie stracili wiary w swoją drużynę, która po raz kolejny pokazała swoją wysoką formę.

Do spotkania Villarreal przystąpił w nieco rezerwowym składzie, kibice nie zobaczyli Vietto czy też Cherysheva, jednak brak tych zawodników nie odebrał szans do atakowania, już w 14 minucie Moises Gomez mógł dać prowadzenie gospodarzom, jednak zawodnikowi zabrakło nieco szczęścia. Z minuty na minutę Villarreal zwiększał swoją przewagę co skończyło się zdobyciem gola w 30 minucie. Po rzucie wolnym piłkę w polu karnym otrzymał Gerard Moreno, dograł na pierwszy słupek, tam idealnie wbiegł Mateo Musacchio i pokonał bramkarza gości. Do przerwy kibice nie obejrzeli już żadnego gola, jednak to Villarreal pewnie kontrolował wynik spotkania.

Po zmianie stron Granada starała się odrobić straty, kilkukrotnie przeprowadzając groźne akcje, jednak defensywa Villarrealu jak i Asenjo spisywali się dzisiaj bardzo dobrze. Ostateczny cios Villarreal zadał w 92 minucie, Cheryshev pędząc w sytuacji sam na sam zagrał do będącego przed pustą bramką Gerarda Moreno a ten podwyższył na 2:0 przypieczętowując kolejne trzy punty na konto swojej drużyny.

Teraz drużynę czeka kilka dni odpoczynku a już 11 lutego zobaczymy pierwszy pojedynek półfinału Copa del Rey, w którym na Camp Nou Villarreal zmierzy się z FC Barceloną. A już w następnym tygodniu 15 lutego, Villarreal zagra wyjazdowe spotkanie z Rayo Vallecano.

Villarreal CF – Granada CF 2:0 (1:0)
1-0, min. 30: Musacchio.
2-0, min. 90: Gerard.

Villarreal CF: Asenjo; Rukavina, Musacchio, Dorado, Jaume Costa; Trigueros (Jonathan dos Santos, 67’), Bruno, Campbell (Cheryshev, 61’), Moi Gómez; Gerard, Uche (Giovani, 72’).

Granada CF: Oier; Nyom, Babin, Mainz, Insúa; Fran Rico, Rubén Pérez, Robert Ibáñez (Candeias, 46’), Lass (Colunga, 76’), Piti; Córdoba.