Copa del Rey: Villarreal w ćwierćfinale

1

Po bardzo emocjonującym meczu na Anoeta, Villarreal zremisował 2:2 z Realem Sociedad, dzięki czemu drużyna prowadzona przez Marcelo Garcię awansowała do ćwierćfinału Copa del Rey, w którym zmierzy się z Getafe. Przypomnijmy w pierwszym pojedynku Villarreal wygrał przed własną publicznością 1:0, dlatego dzisiejszy remis zapewnił żółtej łodzi podwodnej awans.

Do dzisiejszego spotkania Villarreal przystępował pełen optymizmu, szczególnie że w obecnym sezonie drużyna pokonała Real Sociedad najpierw w lidze 4:0 a następnie w pierwszym pojedynku 1/8 finału Copa del Rey 1:0. Początek dzisiejszego spotkania szybko ułożył się pod dyktando Villarrealu, już w 27 minucie Moreno zdobył gola dla żółtej łodzi podwodnej, co oznaczało że Baskowie muszą zdobyć przynajmniej trzy gole aby awansować. Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 45 minucie, zdobył go Carlos Vela. Po zmianie stron gospodarze rzucili się do ataku, jednak to po raz kolejny błysnął Villarreal, w 73 minucie Giovani dos Santos podwyższył na 2:1 co po raz kolejny oznaczało że Baskowie muszą wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W 75 minucie Basakowie po raz kolejny doprowadzili do remisu, tym razem na listę strzelców wpisał się Granero. Kolejne minuty to wielkie emocje i to nie tylko na boisku, najpierw w 82 minucie Musacchio obejrzał drugą żółtą kartkę, przez co w konsekwencji czerwona kartka zmusiła zawodnika Villarrealu do opuszczenia murawy. Chwilę później po zbyt ostrej interwencji Davida Moyesa, sędzia odesłał trenera Basków na trybuny.

Do końca spotkania wynik spotkania się nie zmienił, dzięki czemu w dwumeczu Vilarreal wygrywa z Realem Sociedad 3:2 i awansuje do ćwierćfinału. W ćwierćfinale wiadomo już że czeka na Nas Getafe, które w dwumeczu wygrało z Almerią 2:1. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane przez własną publicznością 21 stycznia natomiast 29 stycznia zobaczymy spotkanie rewanżowe. Obydwa spotkania rozpoczną się o godzinie 20:00.

Teraz wszyscy zawodnicy muszą ochłonąć po tym ciężkim spotkaniu, bo już 17 stycznia Villarreal zmierzy się przed własną publicznością z Athletic Bilbao.

Real Sociedad – Villarreal CF 2:2
0-1. Min. 26: Gerard Moreno.
1-1. Min. 44: Vela.
1-2. Min. 73: Giovani.
2-2. Min. 74: Granero.

Czerwona kartka: Musacchio 82 min.

Real Sociedad: Rulli; Aritz, Mikel González (Finnbogason, m. 75), Iñigo Martínez, Yuri; Pardo, Granero; Carlos Vela, Xabi Prieto, Canales (Chory Castro, m. 61); Agirretxe.

Villarreal: Asenjo; Rukavina, Musacchio, Dorado, Jaume Costa; Moi Gómez (Cheryshev, m. 78), Trigueros, Pina (Bruno, m. 65), Nahuel (Mario, m. 68); Giovani, Gerard Moreno.