Villarreal pokonuje SD Eibar 1:0

0

W dzisiejszym spotkaniu Villarreal Cf pokonał przed własną publicznością SD Eibar 1:0, drużyna Villarrealu dominowała przez całe spotkanie, jednak ciągle brakowało skuteczności, jedynego gola zdobył Vietto, który potrzebował zaledwie dwie minuty po pojawieniu się na boisku aby pokonać bramkarza gości.

Villarrealu, która w ostatnim czasie ma bardzo napięty terminarz przystępowała dzisiaj do pojedynku z SD Eibar, wszyscy kibice nie spodziewali się tutaj innego rozwiązania niż zwycięstwo żółtej łodzi podwodnej. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, pierwszą groźną akcję w 11 minucie miał Moises Gomez, jednak jego strzał z pola karnego minimalnie minął bramkę obok słupka. Zaledwie dwie minuty później Gerard Moreno również oddawał strzał na bramkę, jednak strzał w środek bramki nie sprawił kłopotów bramkarzowi Eibaru. Kolejną groźną akcję gospodarze wypracowali sobie w 22 minucie, jednak strzał głową który oddał Gerard Moreno został w ostatniej chwili wybroniony. Z minuty na minutę przewaga Villarrealu rosła jednak cały czas brakowało skuteczności. Pierwszą połowę żółta łódź podwodna zakończyła bez strzelonej bramki, jednak statyki przemawiały nad przewagą graczy Marcelino Garcii, 68% posiadania piłki i aż 12 sytuacji bramkowych przy zaledwie czterech akcjach SD Eibar. Wiadomo było, że Garcia musi pilnie porozmawiać z zawodnikami w przerwie, bo wynik 0:0 nie zadowala gospodarzy a tym bardziej ich kibiców.

Przerwa niewiele zmieniła w grze Villarrealu, drużyna nadal dominowała jednak skuteczność pozostawiała wiele do życzenia, kilka dwukrotnie lądowały zamiast w siatce na trybunach. To sprawiło, że Marcelino Garcia przeprowadził trzy zmiany, boisko opuścił Bailly, Campbell i Moreno na ich miejsce pojawili się kolejno Musacchio, Cheryshev i Vietto. Trener zdecydowanie uwierzył, że trzy nowe twarze mogą przyczynić się do zmiany wyniku. Nie minęło wiele czasu a okazało się że trener miał rację, już dwie minuty po zmianie, Vietto wpisał się na listę strzelców po dograniu od Giovaniego dos Santosa, młody Argentyńczyk pokonał bramkarza gości, chociaż piłka do siatki wpadła po błędzie bramkarza który przepuścił piłkę chwytając ją w dłonie. Ten gol jeszcze bardziej zmotywował drużynę Villarrealu, bliski podwyższenia w 77 minucie był Moises Gomez, jednak po raz kolejny w tym spotkaniu wspaniałą interwencją popisał się bramkarz gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Villarrealu 1:0.

Obserwując całe spotkanie widzieliśmy przede wszystkim ataki Villarrealu, SD Eibar nie istniał w tym spotkaniu, tylko ciągle brakowało skuteczności gospodarzom, którzy sami sobie są winni tak niskiej wygranej, ale najważniejsze są oczywiście trzy punkty, teraz czeka ciężka praca na treningach nad poprawą formy, tak niska skuteczność nie może się powtarzać, w przypadku gdyby dzisiaj przeciwnikiem była silniejsza drużyna spotkanie mogłoby się skończyć niekorzystnym wynikiem.

Teraz ekipę Marcelino Garcii czeka bardzo ciężki wyjazd na rewanżowe spotkanie 1/16 finału Ligi Europy, spotkanie zostanie rozegrane 26 lutego o godzinie 19:00, dzisiaj drużyna Salzburga zremisowała swoje spotkanie ligowe z Ried 2:2, widać że drużyna bardziej szykuje się do rewanżu z Villarrealem.

Villarreal CF – SD Eibar 1:0 (0:0)
1:0 Vietto 71′

Villarreal CF: Asenjo; Rukavina, Eric Bailly (Musacchio, 65’), Dorado, Jaume Costa, Campbell (Cheryshev, 68’), Jonathan dos Santos, Sergio Marcos, Moi Gómez; Gio, Gerard (Vietto, 68’).

SD Eibar: Irureta, Bóveda, Añibarro, Ekiza (Nieto, 78’), Capa, Arruabarrena, Dani García, Lillo (Dídac Vila, 86’), Manu del Moral (Lekic, 71’), Raúl Navas, Javi Lara.