Villarreal pokonuje Cádiz CF 2:1

W pierwszym meczu 1/16 finału Copa del Rey, Villarreal wygrał na wyjeździe z drużyną Cádiz CF 2:1. Żółtej łodzi podwodnej wystarczyły cztery minuty na objęcie dwubramkowego prowadzenia, w 16 minucie pierwszego gola zdobył Gerard Moreno a cztery minuty później podwyższył Nahuel. Po zmianie stron gospodarze zdołali zdobyć kontaktowego gola jednak już do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Do wczorajszego spotkania Villarreal przystąpił mocno rezerwowo, szczególnie że najbliższy tydzień będzie bardzo ciężki dla drużyny, najpierw w niedzielę żółta łódź podwodna zagra z Realem Sociedad a już w czwartek zagra spotkanie o awans z fazy grupowej Ligi Europy przeciwko Apollon Limassol. Od samego początku wczorajszego meczu na boisku dominował Villarreal, chociaż statystyki przemawiają za gospodarzami, którzy oddali więcej strzałów na bramkę, mieli więcej rzutów rożnych, jednak skuteczność Villarrealu spowodowała wygraną. Pierwszy gol padł w 16 minucie, Gerard Moreno otrzymał piłkę tuż przed polem karnym, wbiegł w pole karne minął dwóch obrońców i nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Drugi gol padł cztery minuty później, Nahuel wykorzystał potknięcie jednego z obrońców, przyjął piłkę i strzałem umieścił ją w bramce. Gol kontaktowy Cadiz zdobył po przerwie, po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do siatki skierował Arregi.

Od 58 minuty Villarreal grał w osłabieniu po tym jak Marin otrzymał czerwoną kartkę, mimo tego Villarreal zdołal dowieźć wynik do końca spotkania. Teraz w rewanżowym spotkaniu przed własną publicznością żółta łódź podwodna powinna bez problemu zapewnić sobie awans do kolejnej rundy.

Cádiz CF – Villarreal CF 1:2 (0:2)
0-1. Min. 16: Gerard Moreno.
0-2. Min. 20: Nahuel.
1-2. Min. 46: Arregi.

Goles: 0-1. Min. 16: Gerard Moreno. 0-2. Min. 20: Nahuel. 1-2. Min. 46: Arregi.
Cádiz CF: Alonso; Mantecón, Josete, Arregi, Tomás; Navarrete, Garrido (Juanma, m. 74); Kike López (Jona, m. 67), Fran Machado, Migue García (Juan Villar, m. 60); Airam.

Villarreal CF: Juan Carlos; Rukavina, Israel Puerto, Dorado, Adrián Marín; Espinosa, Pina, Jonathan dos Santos (Trigueros, m. 57), Nahuel; Gerard Moreno (Uche, m. 68), José Naranjo (Jaume Costa, m. 60).