Remis Villarrealu z Realem Madryt 1:1

0

Villarreal zdobył cenny punkt na Santiago Bernabéu, remisując z Realem Madryt 1:1, drużyna zaliczyła dobry występ z obecnym liderem La Liga grając jak równy z równym. Królewscy zdobyli gola z rzutu karnego w 51 minucie, odpowiedź Villarrealu przyszła w 63 minucie, kiedy to wyrównał Gerard Moreno.

Do niedzielnego spotkania żółta łódź podwodna przystąpiła w nieco rezerwowym składzie, na ławce zasiadła największa gwiazda zespołu Luciano Vietto, bez którego jak pamiętamy drużynie zdobyć bramkę jest bardzo ciężko. Tym razem było podobnie, chociaż do ataku Villarreal rzucił się bardzo szybko, w 12 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Gerard Moreno jednak nie zdołał on trafić do siatki, strzał dobijał natomiast Moises Gomez jednak strzał tego zawodnika w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił Carvajal. Odpowiedzią Królewskich były strzały Pepe i Varane, jednak Asenjo w niedzielę radził sobie bardzo dobrze.

Po zmianie stron, Real nieco się przebudził, w 51 minucie Cristiano Ronaldo został sfaulowany przez Baillego, za co sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał sam portugalczyk. Jak już wspominaliśmy bez Vietto ciężko o gola i tym razem było podobnie, tutaj samo wbiegnięcie na boisko zawodnika pomogło drużynie w trafieniu do siatki. W 63 minucie, po zamieszaniu na linii pola karnego piłka trafiła pod nogi Moreno a ten bez zastanowienia oddał strzał w róg bramki, pokonując Casillasa.

Po wyrównaniu, gospodarze rzucili się do ataku, widać było że za wszelką cenę chcą to spotkanie, najbliżej wyprowadzenia drużyny Królewskich na prowadzenie był Ronaldo, dwukrotnie zagrażając bramce Villarrealu, jednak Asenjo miał swój dobry dzień w bramce broniąc wszystko co tylko jest możliwe. Chociaż akcja z 84 minuty mogła w końcu zakończyć się gole, po błędzie Asenjo piłka trafiła do Jesé, jednak ten nie trafił do pustej bramki.

Dzięki dobrej grze w ofensywie i jeszcze lepszej w defensywie, Villarreal wywiózł cenny punkt z bardzo trudnego terenu, dzięki czemu drużyna Villarrealu ma tylko jeden punkt straty do piątej Sevilli i 4 punty straty do czwartej Valencii. Teraz kibiców żółtej łodzi podwodnej czeka rewanż Pucharu Króa, który zostanie rozegrany 4 marca o 20:00, przypomnijmy w pierwszym pojedynku FC Barcelona wygrała 3:1, dlatego szanse na awans są niewielkie, jednak do póki są trzeba walczyć. A już za tydzień 8 marca Villarreal zagra spotkanie ligowe przed własną publicznością z Celtą Vigo. Początek spotkania o 19:00.

Real Madryt – Villarreal CF 1:1 (0:0)
1-0 Cristiano Ronaldo 51′ (karny)
1-1 Gerard Moreno 63′

Real Madrid CF: Casillas; Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo; Kroos, Lucas Silva (Jesé, 71’), Isco (Illarra, 78’); Bale, Benzema (Chicharito, 80’), Cristiano.

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Bailly, Dorado, Costa; Pina (Trigueros, 60’), Sergio Marcos (Jonathan dos Santos, 68’), Moi Gómez, Campbell; Gerard, Giovani (Vietto, 60’).