Villarreal wygrywa z Deportivo La Coruna 3:0

0

W ostatnim spotkaniu tegorocznym Villarreal CF pewnie pokonał Deportivo La Coruna 3:0, dwa gole dla żółtej łodzi podwodnej zdobył Vietto, jednego gola zdobył Jonathan dos Santos.

Do niedzielnego spotkania w roli faworyta przystępował Villarreal, drużyna wygrała pięć spotkań z rzędu, dlatego spotkanie z beniaminkiem nie mogło zakończyć się inaczej. Na pierwszego gola nie musieliśmy czekać zbyt długo, po znakomitej akcji Vietto piłka trafiła do Cherysheva który oddał silny strzał, piłkę obronił Fabricio jednak ta trafiła pod nogi Jonathana dos Santosa, który nie dał szans bramkarzowi gości. trafiając do pustej bramki. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy, chociaż Villarreal mógł podwyższyć wynik, Vietto znalazł się raz w sytuacji sam na sam jednak nie wykorzystał akcji.

Co nie udało się w pierwszej połowie udało się w drugiej, w 67 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Ruiza, ten wyłożył piłką do Vietto, który trafił do pustej bramki na 2:0. Jak by tego było mało, zaledwie pięć minut później mieliśmy już 3:0, Cheryshev pędząc lewą stroną boska dograł piłkę do Vietto, a ten podobnie jak to było przy strzale na 2:0, tym razem również trafiając piłkę do pustej brami zdobył swojego kolejnego gola. Wynik 3:0 nie zmienił się już do końca spotkania a kibice Villarrealu mogli świętować szóstą wygraną z rzędu w lidze swojej drużyny.

Od 80 minuty Villarreal musiał grać w osłabieniu, po bardzo ostrym faulu czerwoną kartę zobaczył Pina, który zaledwie cztery minuty wcześniej pojawił się na boisku. Od tego momentu, Deportivo grając w przewadze miało dwie akcje na zdobycia gola honorowego, na szczęście Asenjo w niedzielne popołudnie spisywał się bardzo dobrze nie przepuszczając żadnego strzału.

Teraz drużyna Villarrealu udaje się na zasłużony urlop, kolejne spotkanie rozegra dopiero 3 stycznia, na wyjeździe żółta łódź podwodna zagra z Elche.

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Gabriel, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Bruno, Trigueros (Pina, 75’), Jonathan dos Santos (Moi Gómez, 61’), Cheryshev; Uche (Giovani, 46’), Vietto.

RC Deportivo de la Coruña: Fabricio; Juanfran, Lopo, Sidnei, Canella; Álex Bergantiños, Juan Domínguez, José Rodríguez (Wilk, 73’), Cavaleiro, Fariña (Cuenca, 59’); Toché (Helder Postiga, 69’).

Goles: 1-0, min. 10: Jonathan dos Santos. 2-0, min. 67: Vietto. 3-0, min. 72: Vietto.