Villarreal przegrywa z FC Barceloną 3:2

0
Villarreal przegrywa z FC Barceloną 3-2

FC Barcelona zakończyła fantastyczną serię Villarrealu, wygrywając z żółtą łodzią podwodną 3:2. Była to pierwsza porażka Villarrealu od 2 listopada, od tej pory drużyna prowadzona przez Marcelino Garcię odniosła siedem zwycięstw i trzy remisy w lidze, to właśnie Barca zdołała znaleźć dzisiaj sposób na Villarreal, który zwycięstwa nie oddał łatwo, dwukrotnie wychodząc na prowadzenie, niestety Barca za każdym razem odrabiała straty aż ostatecznie po golu Messiego wyszła na jednobramkowe prowadzenie.

Do dzisiejszego spotkania Villarreal podchodził niepokonany od 2 listopada, kibice Barcy głośno wypowiadali się, że skończy się dzisiaj wspaniała passa żółtej łodzi podwodnej a ich klub sprowadzi przeciwnika do szeregów, jednak sami zawodnicy Villarrealu nic sobie z tego nie robili, oni po prostu chcieli grać swoją grę, która w ostatnim czasie wychodzi im bardzo dobrze. Pierwsza połowa rozgrywana była pod dyktando gospodarzy z Barcelony, w pewnym momencie posiadanie piłki drużyny z Camp Nou wynosiła 70%, drużyna atakowała stworzyła sobie wiele dogodnych sytuacji, jednak defensywa Villarrealu radziła sobie bardzo dobrze, jedyna akcja z pierwszej połowy dla Villarrealu skończyła się golem, Mario Gaspar chciał oddać strzał, jednak piłka nieco zeszła mu z nogi, to nic bo na drodze stał Cheryshev, który zmienił lot piłki a ta wpadła do siatki gospodarzy. Ta dosyć szczęśliwa bramka zezłościła Barcelonę, która rzuciła się do odrabiania strat. Wynik się nie zmieniał aż do doliczonego czasu pierwszej połowy, wtedy to Neymar wyrównał wynik spotkania, Asenjo wybronił strzał jednego z zawodników Barcy, a w odpowiednim miejscu znalazł się właśnie Neymar, który kompletnie niepilnowany wbił piłkę do siatki. Kibice zgromadzeni na stadionie wiedzieli, że druga połowa przyniesie na prawdę wielkie emocje a kolejne gole musiały paść, bo obie ekipy były mocno zdeterminowane.

Nie bezpodstawne były oczekiwania kibiców, już w 51 minucie, Villarreal po raz drugi wyszedł na prowadzenie, Giovani dos Santos wyprowadził bramkarza gospodarzy z bramki a następnie zagrał do Vietto, który skierował piłkę do pustej bramki. Nie zbyt długo musieliśmy czekać na kolejnego gola, tym razem gola wyrównującego zdobył Rafinha a dwie minuty później na prowadzenie drużynę Barcelony wyprowadził Leo Messi, silnym strzałem z pogranicza pola karnego. To były szybkie cztery minuty, w których zobaczyliśmy trzy gole. Kolejne minuty, dalej rozgrywane były pod dyktando Barcelony, drużyna z minuty na minutę coraz pewniej prowadziła grę na boisku utrzymując jednobramkowe prowadzenie.

Porażka w końcu musiała kiedyś nastąpić, traf chciał, że to właśnie FC Barcelona pokonała Villarreal. Teraz Villarreal czeka na kolejne spotkanie, które zostanie rozegrane 7 lutego, wtedy to przed własną publicznością żółta łódź podwodna podejmować będzie Granadę, a już 11 lutego Villarreal po raz kolejny pojedzie na Camp Nou aby rozegrać pierwsze spotkanie półfinału Copa del Rey.

FC Barcelona – Villarreal CF 3:2 (1:1)
0:1 Cheryshev 30′
1:1 Neymar 45+1′
1:2 Vietto 51′
2:2 Rafinha 53′
3:2 Messi 55′

FC Barcelona: Bravo; Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba; Sergio (Mathieu, 70’), Iniesta, Rafinha (Rakitic, 87’), Neymar, Suárez (Pedro, 78’), Messi.

Villarreal CF: Asenjo, Mario, Musacchio, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Bruno, Pina (Trigueros, 76’), Jonathan dos Santos (Moi Gómez, 84’), Cheryshev; Vietto, Giovani (Uche, 88’).