Villarreal remisuje z Borussią M’gladbach

0
Villarreal remisuje z Borussią M'gladbach

W przedostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Europy, Villarreal zremisował na własnym stadionie z Borussią M’gladbach 2:2, jest to drugi remis z tą drużyną, w pierwszym spotkaniu padł remis 1:1. W drugim wczorajszym spotkaniu grupy A, FC Zürich pokonał 3:1 Apollon Limassol, teraz sytuacja w grupie jest bardzo napięta, w walce o awans powalczą trzy drużyny, na chwilę obecną liderem grupy A jest Borussia M’gladbach z dorobkiem dziewięciu punktów, drugi jest Villarreal, który uzbierał osiem punktów, na trzecim miejscu z siedmioma punktami jest FC Zürich natomiast grupę A zamyka Apollon Limassol z trzema punktami. W ostatniej kolejce Borussia zagra u siebie z FC Zürich a Villarreal zagra na wyjeździe z Apollonem. Dla żółtej łodzi podwodnej sytuacja nie jest bardzo ciężka, najgorszym scenariuszem byłaby porażka z Apollenm w chwili kiedy również Borussia przegrałaby swoje spotkanie, jednak jest to mało prawdopodobne. Każdy liczy że w ostatniej kolejce Villarreal wygra swoje spotkanie nie oglądając się na innych i awansuje do kolejnej rundy.

We wczorajszym spotkaniu kibice obejrzeli dobre widowisko, już w 17 minucie Villarreal mógł wyjść na prowadzenie, jednak po rzucie wolnym piłka minimalnie minęła słupek bramki. Pierwszego gola kibice obejrzeli w 26 minucie, Costa zagrał w pole karne do Vietto a ten wbiegł między dwóch obrońców i pokonał bramkarza gości. W 36 minucie Trigueros był bardzo bliski zdobycia gola, jego silny strzał zza pola karnego minimalnie minął spojenie bramki.

Przebudzenie Borussii nastąpiło w 50 minucie, gdyby nie dwie fantastyczne interwencje Asenjo byłoby 1:1, najpierw nasz bramkarz wybronił silny strzał po rzucie wolnym a następnie równie silną dobitkę. Wyrównanie przyszło w 55 minucie, Raffael potężnym strzałem z ponad 20 metrów zaskoczył Asenjo, który nie zdołał wybronić strzału. Villarral szybko ponownie wyszedł na prowadzenie, w 62 minucie w pole karne zagrał Vietto, piłkę niefortunnie wybił jeden z obrońców która trafiła pod nogi Cherysheva, a ten bez problemu zdobył gola. Zaledwie cztery minuty żółta łódź podwodna mogła cieszyć się z kolejnego prowadzenie, w 66 minucie z rzutu wolnego wyrównał Xhaka, był to przepiękny gol zza pola karnego, który po odbiciu od poprzeczki nie dał żadnych czas Asenjo.

Teraz Villarreal czeka wyjazdowe spotkanie ligowe, 30 listopada drużyna zmierzy się z Cordobą CF.

Villarreal: Asenjo; Mario, Gabriel, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Cani (Jonathan dos Santos, m. 55), Trigueros (Espinosa, m. 86), Bruno, Cheryshev; Uche (Pina, m. 70) y Vietto.

Borussia Mönchengladbach: Sommer; Korb, Brouwers, Jantschke, Domínguez; Traoré (Herrmann, m. 70), Nordtveit, Xhaka, Hazard; Raffael y Hrgota (Kruse, m. 70).

Villarreal – Borussia Mönchengladbach 2:2 (1:0)
1-0 Vietto 26′
1-1 Raffael 55′
2-1 Cheryshev 62′