Villarreal remisuje z Elche, tylko remisuje

0

Nowy rok niezbyt dobrze rozpoczął się dla Villarrealu, który zaledwie zremisował z ostatnim w tabeli Elche 2:2, mimo że to żółta łódź podwodna prowadziła 2:0 już w 18 minucie po golach Vietto i Uche. Gospodarze jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdołali wyrównać po golach Jonathasa i Victora.

Sobotnie spotkanie miało być kolejnym krokiem do pucharów europejskich, słaba drużyna Elche która odniosła cztery porażki z rzędu zamykała ligową tabelę. Spotkanie szybko przyniosło gole dla Villarrealu, najpierw w 12 minucie Gomes podał do Vietto w polu karnym,. a młody zawodnik bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy. Zaledwie sześc minut później mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie żółtej łodzi podwodnej, tym razem Uche znalazł się w idealnym miejscu w polu karnym, najpierw Gaspar oddał strzał na bramkę, który Tytoń wybił wprost pod nogi Uche, ten bez zastanowienia wbił piłkę do bramki. Po tych dwóch szybkich golach wydawało się że Villarreal bezproblemowo wygra to spotkanie, jednak takie założenie szybko zamazała drużyna Elche, w 26 minucie Rodrigues zagrał w pole karne tam Jonathas wyprzedził obrońców gości i strzelił bramkę kontaktową. Ten gol nadał nadziej gospodarzom i już w 35 minucie mieliśmy wynik 2:2, Jonathas wystawił piłkę Víctorowi, a ten silnym strzałem zza pola karnego pokonał Asenjo. Jeszcze w ostatnich minutach pierwszej połowy Villarreal mógł ponownie wyjść na prowadzenie jednak strzał Cherysheva trafił prosto w słupek.

Druga połowa dobrze zaczęła się dla Elche, które przez dłuższy czas przebywał przy piłce, jednak gospodarze nie stworzyli żadnej groźnej akcji która mogła by dać im prowadzenie. Garcia przeprowadził tylko dwie zmiany w drugiej połowie, wprowadzając braci Dos Santos, jednak ni to nie zmieniło w obrazie gry i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. To pierwsza strata punktów przez Villarreal od pięciu kolejek. Po tym remisie drużyna zajmuje szóstą pozycję, na nasze szczęście będąca za nami Malaga przegrała wczoraj z Almerią 2:1 dlatego po tej kolejce szósta pozycja będzie zachowana. Oddaliła się od nas natomiast Sevilla która pokonała Celtę Vigo 1:0, mając dzięki temu dwupunktową przewagę nad Villarrealem.

Elche CF: Tyton; Damián Suárez, Lombán, Pelegrín, Domingo Cisma; Pasalic, Adrián, Rodrigues (Coro, m. 82), Fayçal Fajr, Víctor (Aarón, m. 76), Jonathas.

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Gabriel, Víctor Ruiz, Costa; Bruno, Trigueros (Jonathan dos Santos, m. 62), Cheryshev, Moi; Vietto, Uche (Giovani, m. 74).

Elche CF – Villarreal CF 2:2 (2:2)
0-1, m.12: Vietto.
0-2, m.18: Uche.
1-2, m.25: Jonathas.
2-2, m.34: Víctor.