Villarreal żegna się z Ligą Europy

0

Zakończyła się przygoda Villarrealu w Lidze Europy, w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału drużyna żółtej łodzi podwodnej przegrała 2:1 z Sevillą, przegrywając w dwumeczu 5:2. We wczorajszym meczu pierwszy gol wpadł dopiero w 69 minucie, pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze.

Pierwsza połowa rozpoczęła się w szybkim tempie, zgodnie z zapowiedziami Villarreal chciał odrobić straty z pierwszego spotkania, jednak skończyło się na samych groźbach, bo skuteczność żółtej łodzi podwodnej pozostawiała wiele do życzenia. Do przerwy nie zobaczyliśmy żadnych goli a Sevilla była 45 minut od upragnionego awansu.

Do drugiej połowy gospodarze przystąpili o wiele bardziej zmotywowani co szybko przyniosło groźne akcje, bliski zdobycia gola był Vidal czy też M’Bia, jednak Asenjo radził sobie ze strzałami zawodników. W 69 minucie Bacca będąc w sytuacji sam na sam zagrał do Iborry a ten skierował piłkę do pustej bramki. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, w 73 minucie z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy pokonał Giovani dos Santos. Kropkę nad „i” postawił Denis Suárez który w 82 minucie otrzymał dokładne dogranie w pole karne od Tremoulinasa i strzałem głową nie dał żadnych szans Asenjo.

Drużynie Villarrealu w dwumeczu brakowało konsekwencji i skuteczności co wykorzystała Sevilla. Teraz Marcelino Garcia ma czas do Niedzieli na przygotowanie zespołu na spotkanie ligowe, w którym drużyna zmierzy się właśnie z Sevillą, to będzie idealny moment na rewanż za odpadnięcie z Ligi Europy. Do tej pory w obecnym sezonie drużyna Villarrealu przegrała trzykrotnie z Sevillą, dwa razy w Lidze Europy i raz w lidze, teraz pora na rewanż i przełamanie się zespołu. Początek spotkania w niedziele o 17:00.

Sevilla FC – Villarreal CF 2:1 (0:0)
1-0 Iborra 68′
1-1 Giovani dos Santos 73′
2-1 Denis Suárez 82′

Sevilla FC: Sergio Rico; Diogo Figueiras, Nico Pareja, Kolodziejczak, Tremoulinas; MBia, Carriço; Aleix Vidal (Reyes, m. 74), Iborra (Denis Suárez, m. 78), Vitolo; Gameiro (Bacca, m. 65).

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Musacchio, Eric Bailly, Rukavina; Jonathan dos Santos, Pina, Trigueros, Campbell (Gerard Moreno, m. 69); Uche (Giovani, m. 46), Vietto (Dorado, m. 85).