Villarreal remisuje z Malagą 1:1

0

W osiemnastej kolejce Primera Divission, Villarreal remisował na wyjeździe z Malagą 1:1, po tym remisie drużyna prowadzona przez Marcelo Garcię pozostaje w tabeli na szóstej pozycji, natomiast Malaga pozostaje na siódmej pozycji, tracąc nadal do Villarrealu jeden punkt.

Do dzisiejszego spotkania drużyna przystępowała niepokonana od 2 listopada, Villarreal od tego czasu odniósł pięć zwycięstw i dwa remisy, dorzucając dzisiaj do tego remis z Malagą. Mimo zmęczenia środowym spotkaniem w rozgrywkach Copa del Rey, gdzie żółta łódź podwodna pokonała w pierwszym spotkaniu 1/8 finału rozgrywek drużynę Realu Sociedad dzisiejsze spotkanie zostało rozegrane po raz kolejny na wysokim poziomie.

Pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu przeprowadzili gospodarze, w 13 minucie Nordin Amrabat oddał silny strzał z dystansu jednak Asenjo spisał się znakomicie broniąc pewnie uderzenie. Po raz kolejny Asensjo musiał interweniować przy akcji z 22 minuty, wtedy to równie mocny strzał oddał Vitorino Antunes, jednak i tym razem bramkarza spisał się bardzo dobrze. Po raz pierwszy bramce Malagi, drużyna Villarrealu zagroziła w 35 minucie, wbiegający w pole karne Ikechukwu Uche oddał strzał, który na rzut rożny wybił Kameni. Tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie Jonathan dos Santos znalazł się w idealnym miejscu w polu karnym, po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Cherysheva jeden z obrońców Malagi wybił głową piłkę za siebie, tam znajdował się dos Santos, który strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Mimo nieznacznej przewagi w pierwszej połowie, Malga musiała schodzić do szatni przegrywając 1:0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, obie ekipy grały walcząc o zwycięstwo w tym spotkaniu. Już w 60 minucie wynik spotkania uległ zmianie, Nordin Amrabat pokonał Asenjo i mieliśmy 1:1. W tej sytuacji Antunes zagrał długą piłkę do Amrabata, który znalazł się w sytuacji sam na sam, Asenjo wybiegł do zawodnika starając się uratować akcję i wybić piłkę jednak szybszy okazał się Amrabat który ostatecznie przelobowany.

Mimo kilku ciekawych akcji do końca spotkania kibice nie obejrzeli już żadnych goli, a drużyny sąsiadujące w tabeli zakończyły pojedynek dzieląc się punktami, tym samym obie drużyny pozostały na swoich miejscach w tabeli.

Teraz Villarreal czeka rewanżowe spotkanie 1/8 finału Copa del Rey z Realem Sociedad, a już za tydzień 17 stycznia, żółta łódź podwodna zmierzy się przed własną publicznością z Atletico Bilbao.

Málaga CF: Kameni; Rosales, Angeleri, Miguel Torres, Antunes; Recio, Darder, Samu García (Juanmi, 58’), Samu Castillejo (Horta, 70’), Duda (Luis Alberto, 77’); Amrabat.

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Gabriel, Víctor Ruiz, Rukavina; Bruno, Trigueros (Pina, 76’), Jonathan dos Santos, Cheryshev (Moi Gómez, 72’); Uche, Vietto (Giovani, 64’).

Malaga – Villarreal CF (0:1)
0:1 Jonathan dos Santos 45+2′
1:1 Nordin Amrabat 60′