Villarreal pokonuje Real Sociedad w 1/8 Copa del Rey

0

Villarreal pokonał przed własną publicznością Real Sociedad 1:0, w pierwszym meczu 1/8 finału Copa del Rey, jedynego gola dla żółtej łodzi podwodnej w 72 minucie zdobył Cheryshev, dzięki czemu drużyna Marcelo Garcii jest już jedną nogą w ćwierćfinale, co najważniejsze we wczorajszym meczu Villarreal nie stracił gola.

Do środowego spotkania Villarreal przystępował pełen optymizmu, nic dziwnego, dokładnie miesiąc wcześniej 7 grudnia żółta łódź podwodna rozgromiła Basków przed własną publicznością 4:0, dlatego też kibice oczekiwali, że również w rozgrywkach Copa del Rey uda się powtórzyć wysoką wygraną. Dodatkowo drużynę motywowała chęć rewanżu z przed roku, wtedy to w ćwierćfinale Baskowie pokonali w dwumeczu Villarreal i awansowali do półfinału.

Spotkanie środowe toczyło się pod dyktando Villarrealu, drużyna często atakowała przeciwnika, jednak mało skutecznie, aż do 72 minuty, wtedy to Bruno wypatrzył wbiegającego w pole karne Cherysheva, podał mu dokładnie a ten bez problemu pokonał bramkarza gości. Do końca spotkania wynik się nie zmienił a drużyna Villarrealu mogła cieszyć się z zaliczki przed rewanżem, który zostanie rozegrany na San Sebastian 14 stycznia.

Teraz Villarreal czeka na ligowe spotkanie z Malagą, początek spotkania w sobotę o godzinie 18:00.

Villarreal CF – Real Sociedad 1:0 (0:0)
1-0, min. 72: Cheryshev

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Gabriel, Dorado, Costa; Rukavina (Cheryshev, min. 61), Pina, Jonathan Dos Santos (Bruno, min. 61), Moi Gómez; Gerard, Giovani (Vietto, min. 73).

Real Sociedad: Zubikarai; Martínez, Mikel, Íñigo, Yuri; Granero, Bergara (Elustondo, min. 81), Prieto, Pardo, Hervías (Canales, min. 59), Finnbogason (Agirretxe, min. 59).