Villarreal pokonuje Levante 1:0

0

Z kolejnego zwycięstwa swojej drużyny mogli się cieszyć kibice Villarrealu w sobotni wieczór, ich ulubieńcy prowadzenie przez Marcelo Garcię pokonali drużynę Levante 1:0 po golu zdobytym przez Vietto w 55 minucie.

Całe spotkanie podobnie jak środowe spotkanie w Copa del Rey z Getafe należało do żółtej łodzi podwodnej, w sobotni wieczór po raz kolejny Villareal mógł narzekać na jeden czynnik, którym była celność i wykończenie akcji, bo tego podopiecznym Garcii brakowało, mimo atakowania od samego początku spotkania Villarreal nie mógł zdobyć gola dającego prowadzenie, kibice gola zobaczyli dopiero w 55 minucie po błędzie bramkarza gości, który broniąc strzał wybił piłkę przed siebie, ten błąd wykorzystał Vietto i wbił piłkę do pustej bramki.

Mimo małej skuteczności Villarreal cieszył się z kolejnej już wygranej, która umocniła drużynę na szóstej pozycji, dodatkowo drużyna żółtej łodzi podwodnej zwiększyła przewagę nad siódmą Malagą, która swoje spotkanie zremisowała, dzięki czemu Villarreal ma już 6 punktów przewagi. Z piątą Valencią drużyna właśnie się zrównała, jednak w niedzielny wieczór Valencia zagra swoje spotkanie z Sevillą.

Teraz drużynę Villarrealu czeka rewanżowe spotkanie Copa del Rey z Getafe, przypomnijmy w pierwszym spotkaniu Getafe przegrało 1:0 a w rewanżu zmierzy się przed własną publicznością. A już za tydzień, Villarreal czeka bardzo ciężki wyjazd, w spotkaniu ligowym drużyna Marcelo Garcii zmierzy się z FC Barceloną, spotkanie zostanie rozegrane 1 lutego o godzinie 20:00.

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Musacchio, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Jonathan dos Santos, Bruno, Trigueros (Rukavina, 68’), Moi Gómez; Uche (Giovani, 62’), Vietto (Gerard Moreno, 81’).

Levante UD: Mariño; Iván López, Vyntra, El Adoua, Morales (Nikos, 46’); Camarasa, Sissoko (Xumetra, 79’); Rubén, Ivanschitz (El Zhar, 71′), Víctor Casadesús; Barral.

Gol: 1-0, min. 55: Vietto.