Villarreal pokonuje Cordobe

W trzynastej kolejce Primera Division, Villarreal pokonał w meczu wyjazdowym drużynę Cordoba CF 2:0 po golach Vietto i Uche. Drużyna żółtej łodzi podwodnej wracająca na dobrą drogę w zeszłym tygodniu pokonała w lidze Getafe 2:1, w czwartek drużyna rozegrała spotkanie fazy grupowej Ligi Europy, w którym zremisowała z Borussią M’gladbach 2:2. W dzisiejszym spotkaniu to właśnie Villarreal stawiany był w roli faworyta, szczególnie że Cordoba w obecnym sezonie nie odniosła jeszcze żadnej wygranej, remisując aż siedem z dwunastu spotkań.

Początek spotkania dobrze ułożył się dla Villarrealu, w 24 minucie Cheryshev zagrał dokładnie w pole karne do Vietto, napastnik przyjął piłkę, obrócił się i zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu. Do końca pierwszej połowy cały czas dominował Villarreal jednak kibice nie obejrzeli już żadnego gola. Po zmianie stron Villarreal nadal dominował i w 70 minucie zobaczyliśmy drugiego gola, Jonatan dos Santos zagrał w pole karne z rzutu rożnego, tam piłkę strącił Uche i mała garstka kibiców Villarrealu świętowała po raz kolejny bramkę.

Dzięki tej wygranej Villarreal awansował na szóstą pozycję i traci do czwartej Sevilli pięć punktów, czyli do miejsca, które zapewni udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Teraz zawodnicy Villarrealu zagrają spotkanie Pucharu Króla, 4 grudnia drużyna zagrana wyjeździe z ekipą Cadiz CF a już za tydzień, 7 grudnia Villarreal zagra ligowe spotkanie przed własną publicznością, przeciwnikiem będzie Real Sociedad.

Asenjo, Mario, Gabriel, V.Ruiz, Marín; Bruno, Jona dos Santos (63′ Uche), Rukavina (78′ Trigueros), Cheryshev (71′ Costa J); Vietto, Gerard

Villarreal CF – Cordoba CF 2:0 (1:0)
1:0 Vietto 24′