Villarreal pokonuje Athletic Bilbao 2:0

0

Villarreal w ostatnim spotkaniu pierwszej części sezonu pokonał przed własną publicznością Athletic Bilbao, gole dla żółtej łodzi podwodnej zdobyli Cheryshev w 42 minucie i Bruno w 82 minucie wykorzystując pewnie rzut karny.

Chwilo trwaj tak kibice Villarrealu powtarzają ciągle po kolejnej wygranej swojej drużynie, nic dziwnego Villarreal po raz ostatni przegrał 2 listopada z Valencią, od tej pory drużyna daje z siebie wszystko, i do tej pory po tej porażce odniosła 6 zwycięstw w lidze i 2 remisy, dzięki takiemu bilansowi obecnie drużyna plasuje się na szóstej pozycji w lidze.

Sobotnie spotkanie z Athletic Bilbao było przypieczętowaniem awansu jakie zapewniła sobie drużyna w środku tygodnia po wygranej w dwumeczu z Realem Sociedad, każdy kibic liczył że ten awans da pewność drużynie w spotkaniu ligowym i tak też się stało, zawodnicy po raz kolejny zagrali bardzo dobre spotkanie i zdobyli trzy punkty.

Całe spotkanie układało się pod dyktando żółtej łodzi podwodnej, już w 20 minucie Vietto oddał silny strzał zza pola karnego, jednak tym razem bramkarz zdołał sparować ten strzał. Kolejną akcję również wypracował Vietto, tym razem młody argentyńczyk zbyt długo przetrzymywał piłkę i obrońcy Athleticu zdołali wybić piłkę spod nóg zawodnika. Mówi się do trzech razy sztuka i tak było tym razem, w 42 minucie Cheryshev wyszedł na sytuację sam na sam, minął bramkarza gości i trafił do pustej bramki.

Druga połowa szybko mogła podnieść prowadzenie Villarrealu, w 52 minucie Cheryshev oddał strzał głową, który minimalnie minął słupek bramki. W końcówce spotkania De Marcos zagrał piłkę ręką w polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny, pewnie wykorzystał go Bruno Soriano i kibice po raz kolejny cieszyli się z wygranej swojej drużyny. Teraz rozpoczyna się runda rewanżowa, w pierwszym pojedynku Villarreal zagra przed własnym pojedynku z Getafe, w pierwszym pojedynku z tym przeciwnikiem żółta łódź podwodna wygrała 2:0, jednak zanim drużyna rozegra to spotkanie, 20 stycznia rozegrany zostanie pierwszy mecz ćwierćfinałowy Copa del Rey, w którym Villarreal zagra przed własną publicznością z Getafe.

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Gabriel, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Bruno, Pina, Jonathan dos Santos (Moi Gómez, 79’), Cheryshev; Vietto (Gerard Moreno, 81’) y Uche (Giovani, 67’).

Athletic Club: Iraizoz; De Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga; Sano José, Rico (Iturraspe, 67’), Susaeta, Unai López (Ibai, 75’), Viguera (Williams, 67’); y Aduriz.

Villarreal CF – Athletic Bilbao 2:0 (1:0)
1-0, min. 42: Cheryshev.
2-0, min. 82: Bruno (karny)