Villarreal pewnie pokonuje Real Sociedad

0

Villarreal po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Real Sociedad 4:0, żółta łódź podwodna nie dała żadnych szans Baskom, dominując już od samego początku spotkania. Do dzisiejszego spotkania obie ekipy przystępowały w dobrych nastrojach, jako że jedna i druga ekipa zdobyła po siedem punktów w trzech ostatnich spotkaniach ligowych. Za Villarrealem przemawiały zwycięstwa z poprzedniego sezonu, kiedy to najpierw przed własną publicznością wygraliśmy 5:1 a w rewanżu na Anoeta wygrywając 2:1.

Pierwsza połowa mimo, iż zdominowana była przez Villarreal nie przyniosła kibicom żadnego gola, wielu mogło nawet powiedzieć, że to bardzo nudne spotkanie, każdy atak Villarrealu kończył się zazwyczaj przed polem karnym przeciwnika. Kilkukrotnie drużyna gospodarzy atakowała pole karne, jednak za każdym razem obrona Basków wychodziła zwycięsko. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, nadal to Villarreal rządził na boisku, z tym że zawodnicy za wszelką cenę chcieli wyjść na prowadzenie, udało się to w 63 minucie po stałym fragmencie gry, z rzutu wolnego potężny strzał oddał Bruno Soriano, piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Ten gol całkowicie zmotywował Villarreal, i już 10 minut później, Uche podał do Cherysheva a ten bez skrupułów podwyższył na 2:0. Te dwa gole poprawiły nastroje na trybunach, jednak nikt się chyba nie spodziewał, że to dopiero połowa koncertu. W 80 minucie Cheryshev podał do Moisesa Gomeza a ten podwyższył na 3:0, Gomez zaledwie pięć minut wcześniej pojawił się na boisku. Dla Gomeza jak się okazało to nie był ostatni gol w tym spotkaniu, w 86 minucie zawodnik otrzymał podanie od Piny i silnym strzałem pokonał bramkarza gości podwyższając na 4:0.

Dzięki tej wygranej, Villarreal utrzymał się na szóstej pozycji, jako że Malaga również wygrała swoje spotkanie i chwilowo minęła żółtą łódź podwodną w tabeli, jednak wygrana nad Baskami dała nam mozliwość powrotu na swoją pozycję.

Już w czwartek Villarreal zagra decydujące spotkanie Ligi Europy, przeciwnikiem będzie Apollon Limassol, a już za tydzień, czeka nas bardzo trudne spotkanie ligowe, na wyjeździe Villarreal zagra z Atletico Madryt.

Villarreal CF – Real Sociedad 4:0 (0:0)
1:0 Bruno Soriano 63′
2:0 Denis Cheryshev 73′
3:0 Moises Gomez 80′
4:0 Moises Gomez 86′

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Víctor Ruiz, Gabriel, Jaume Costa; Jonathan dos Santos, Bruno (Pina, 83’), Trigueros, Cheryshev (Gerard Moreno, 81’); Uche (Moi Gómez, 75’) y Vietto.

Real Sociedad de San Sebastián: Zubikarai; Carlos Martínez, Iñigo, Ansotegi, De la Bella; Rubén Pardo (Chori Castro, 68’), Granero, Zurutuza (Finnbogason, 77’), Xabi Prieto, Canales (Hervías, 88’); y Vela.