Villarreal awansuje do kolejnej rundy

0

Villarreal w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Europy pokonał Apollon Limassol dzięki czemu zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Losowanie par 1/16 finału Ligi Europy odbędzie się w poniedziałek 15 grudnia w szwajcarskim Nyonie. W drugim spotkaniu grupy A, Borussia M’gladbach pokonała przed własną publicznością FC Zürich dlatego też niemiecka drużyna pozostała liderem grupy a Villarreal awansował z drugiej pozycji.

Dzisiejsze spotkanie miało jednego faworyta, był nim rozpędzony Villarreal, który w ostatni weekend rozbił Real Sociedad 4:0. Do dzisiejszego spotkania żółta łódź podwodna przystępowała tylko z jednym celem, było to zwycięstwo.

Pierwszego gola w 35 minucie zdobył Moreno, który otrzymał podanie od Vietto, po drodze piłkę przeciął jeden z obrońców jednak Moreno zdążył przyjąć piłkę i przelobował bramkarza. Drugiego gola w 40 minucie zdobył Vietto, młody zawodnik otrzymał podanie od Costy, z pierwszej piłki oddając strzał pokonał zaskoczonego bramkarza gospodarzy.

Do drugiej połowy Villarreal przystąpił już z większym spokojem, szybko zobaczyliśmy trzy zmiany, boisko opuścili na początku drugiej połowy Bruno oraz Mario Gaspar a w 60 minucie Vietto. Do końca drugiej połowy żółta łódź podwodna kontrolowała przebieg spotkania.

Już 14 grudnia, dzień przed losowaniem 1/16 finału LE, drużynę Villarrealu czeka bardzo trudny wyjazd, drużyna zagra spotkanie ligowe z Atletico Madryt, a już w środku tygodnia rewanżowe spotkanie Copa del Rey z drużyną Cádiz CF.

Apollon Limassol – Villarreal CF 0:2 (0:2)
0-1. Min. 35: Gerard Moreno
0-2. Min. 39: Vietto.

Apollon Limassol: Hidi; Mulder, Merkis, Angeli, Vasiliou; Fabrice (Sangoy, m. 58), Gullón, Hamdani (Chambos, m. 76), Farley, Papoulis (Rezek, m. 65); y Thuram.

Villarreal: Asenjo; Mario (Espinosa, m. 46), Gabriel, Dorado, Jaume Costa; Pina, Bruno (Trigueros, m. 46), Rukavina, Moi Gómez; Gerard y Vietto (Uche, m. 59).