LE: porażka Villarrrealu z Sevillą 1:3

0

W pierwszym pojedynku 1/8 finału Ligi Europy, Villarreal przegrał przed własną publicznością z Sevillą 1:3. Do czwartkowego spotkania kibice podchodzili w pełni nadziei, że żółta łódź podwodna zdoła zrobić krok w kierunku awansu do ćwierćfinału stało się jednak inaczej, drużyna przyjezdna zagrała dobre spotkanie pewnie wygrywając 3:1.

Przed rozpoczęciem spotkania wszyscy sobie zadawali pytanie która hiszpańska drużyna okaże się lepsza, w lidze hiszpańskiej obie drużyny sąsiadują w tabeli z różnicą jednego punktu. Dodatkowo dla zespołu Marcelino Garcii miał być to rewanż za porażkę w lidze z drużyną Sevilli. Spotkanie szybko pokazało, że Sevilla przyjechała tutaj wyłącznie po zwycięstwo, już w pierwszej minucie Vitolo dał prowadzenie gościom. Dwie minuty później bliski wyrównania był Vietto, jednak jego strzał trafił w poprzeczkę. Wydawało się, że Villarreal zaczął kontrolować przebieg spotkania i tylko kwestia czasu aż wyrówna wynik, stało się jednak inaczej, w 25 minucie Mbia podwyższył na 2:0 dla Sevilli i Marcelino Garcia miał duży problem co zrobić aby uzyskać korzystny wynik. Do przerwy kibice ni obejrzeli już żadnego gola, w szatni drużynę Villarrealu czekała poważna rozmowa.

Druga połowa szybko przyniosła nam gola dla Villarrealu, w 47 minucie po zamieszaniu w polu karnym Luciano Vietto zdołał zdobyć bramkę kontaktową. Cóż z tego, że Villarreal się odbił, jak zaledwie dwie minuty później Gameiro trafił na 3:1 dając Sevilli ogromny krok w kierunku ćwierćfinału. Do końca drugiej połowy żółta łódź podwodna starała się odrobić straty, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Przy wyniku 3:1 dla Sevilli, Villarreal ma bardzo małe szanse na zapewnienie sobie awansu, wynik 3:0 na terenie rywala jest mało prawdopodobny, dlatego Marcelino Garcia powinien teraz skupić się na lidze hiszpańskiej, w której ma szansę na uzyskanie nawet trzeciego miejsca, jednak najbardziej realna jest walka z piątą Sevillą.

Teraz drużynę Villarrealu czeka niedzielne spotkanie ligowe, drużyna Marcelino Garcii zagra na wyjeździe z Almerią, początek spotkania niedziela godzina 12:00.

Villarreal CF – Sevilla FC 1:3 (0:2)