Copa del Rey: Villarreal pokonuje Getafe 1:0

0

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Villarreal pokonał przed własną publicznością drużynę Getafe 1:0, jedynego gola w 84 minucie z rzutu wolnego zdobył Bruno Soriano.

Do środowego spotkania Villarreal podchodził w roli faworyta, przebieg spotkania już od samego początku układał się pod dyktando żółtej łodzi podwodnej, brakowało tylko jednego – wykończenia. Mimo wielu dogodnych akcji drużyna gospodarzy nie mogła zdobyć gola, owszem w pierwszej połowie Dos Santos trafił do siatki gości, jednak sędzia wcześniej podniósł chorągiewkę wskazując spalony. Z minuty na minutę oglądaliśmy coraz więcej akcji, Moreno kilkukrotnie znajdował się w znakomitej sytuacji, jednak tego wieczoru zawodnik nie miał szczęścia w wykończeniu akcji.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, ciągle atakował Villarreal, chociaż Getafe miało swoje 2-3 szanse, jednak ciągle brakowało nam wykończenia, z pomocą w 56 na boisko wszedł Bruno Soriano, przejmując od razu opaskę kapitańską. Widać było, że Villarreal za wszelką cenę chce wygrać to spotkanie, gola kibice obejrzeli dopiero w ostatnich akcjach meczu, w 84 minucie Bruno Soriano z rzutu wolnego wykonywanego tuż przed polem karnym nie dał żadnych szans bramkarzowi gości i Villarreal mógł cieszyć się z dwudziestego trzeciego meczu ze strzeloną bramką. Do końca spotkania nie zobaczyliśmy już goli, a wynik odzwierciedlił słowa Marcelo Garcii wypowiedziane przed meczem, trener żółtej łodzi podwodnej powiedział: „lepiej wygrać 1:0, niż 2:1, bramka gości na wyjeździe jest ważna w przypadku dwumeczów”.

Ważne słowa trenera się spełniły i już za tydzień Villarreal zagra rewanż z Getafe z czystym kontem przed własną publicznością i zaliczką w postaci jednej bramki. Zanim dojdzie do rewanżu Villarreal w sobotę zmierzy się przed własną publicznością w spotkaniu ligowym z Levante, natomiast Getafe w poniedziałek zagra z Celtą Vigo, ten terminarz przemawia na korzyść Villarrealu, który będzie miał więcej czasu na odpoczynek i przygotowanie się do rewanżu w ćwierćfinale Copa del Rey.

Villarreal CF: Asenjo; Mario (Moi Gómez, 56’), Dorado, Gabriel, Jaume Costa; Rukavina, Pina (Bruno, 56’), Trigueros, Cheryshev; Giovani (Vietto, 71’), Gerard.

Getafe CF: Jona; Arroyo, Vigaray, Velázquez, Escudero; Juan Rodríguez, Álex Felip; Yoda (Sarabia, 75’), Sammir (Roberto Lago, 79’), Hinestroza; Emi (Diego Castro, 68’).

Gol: 1-0, min. 84: Bruno