Zawodnicy

Sztab szkoleniowy

Marcelino Garcia Toral

Urodziny14 sierpnia 1965
Wiek52
DrużynaVillarreal CF

Marcelino Garcia Toral manager Villarreal CF urodził się 14 sierpnia 1965 roku w Hiszpańskim mieście Villaviciosa. W swojej piłkarskiej karierze Marcelino Garcia występował w czterech klubach piłkarskich, swoją karierę rozpoczynał w drużynie Sporting Gijón gdzie rozpoczyna od grup młodzieżowych. W 1985 roku został włączony do pierwszej drużyny gdzie w ciągu czterech lat rozegrał 74 spotkania. Kolejnym klubem był Racing Santander gdzie Garcia rozegrał jeden sezon po czym przeniósł się do Levante. Po kolejnych dwóch sezonach ponownie zmienił klub, tym razem przeniósł się do drużyny Elche gdzie zakończył swoją piłkarską karierę. Przez cały okres tej kariery występował na pozycji pomocnika. Wraz z występami ligowymi Marcelino Garcia rozegrał spotkania w Reprezentacji Hiszpanii U-18, U-19, U-20 i U-21.

Marcelino Garcia, kariera managerska

Po raz pierwszy Garcia na ławce trenerskiej zasiadł w 1997 roku w drużynie Lealtad, po roku został on managerem rezerw Sporting de Gijón gdzie pozostał na pięć sezonów, po czym został managerem pierwszej drużyny Sporting de Gijón na kolejne dwa sezony. W 2005 roku Garcia obiął stanowisko managera w drużynie Recreativo de Huelva gdzie pozostał przez dwa lata. Kolejnym etapem na ławce trenerskiej była drużyna Racing Santander do której Garcia trafił w 2007 roku na jeden sezon po czym na kolejny rok zasiadł na ławce drużyny Zaragoza. W 2011 roku trener powrócił na chwilę do drużyny Racing Santander jednak jeszcze tego samego roku przeniósł się do Sevilli gdzie poprowadził drużynę przez jeden sezon. Na ławce drużyny Villarreal CF Marcelino Garcia zasiadł w 2013 roku i pozostaje na niej do dzisiaj dobrze sobie radząc, co pokazują dobre wyniki w lidze oraz Lidze Europy.

Następne spotkania

  • Nie ma żadnych więcej meczy.

Pozycje

PozycjaMZRPBr+Br-+/-Pkt
1 Villarreal CF4824111377522583
2 FC Barcelona FC Barcelona4400104612
3 Sevilla FC Sevilla FC440093612
4 Espanyol Barcelona Espanyol Barcelona21104134
5 Real Madryt Real Madryt21103124
6 Valencia CF Valencia CF21103124
7 Rayo Vallecano Rayo Vallecano21014403